Zadnji drugi koš je prinesel zmago Tarzanom iz košare

Košarkarska ekipa Manisa Büyükşehir Belediyespor Club je v Manisi gostila Onvo Büyükçekmece. Gostje so dobro začeli tekmo in prvo tretjino zaključili s 27:24.

Medtem ko je bila v drugi tretjini hud boj, je Ayberk Olmaz poskrbel za izenačenje z 11 točkami brez zgrešenega meta. Prvi polčas se je končal z vodstvom Onvo Büyükçekmece s 54-49.

Tarzani iz Pota, ki so drugi polčas začeli z velikim naporom v napadu in obrambi, so se izkazali s Pakom Cruzom, Fattsom Russellom in Ryanom Lutherjem. Manisa BBSK je pri vodstvu s 75 točkami prednosti pri rezultatu 60-15 dosegla največjo razliko na tekmi. Zeleno-beli so v zadnjo tretjino uspeli vstopiti s 75-68 proti Onvu Büyükçekmeceju, ki je v zadnji epizodi dosegel kritične zadetke.

Manisa BBSK, ki ji je uspelo povedti v zadnjih minutah zadnje tretjine, je nasprotnik ujel in si z napadalnimi skoki priigral drugo priložnost. 24 sekund pred koncem tekme je Onvo Büyükçekmece zadel trojko z Yannickom Frankiejem in povedel s 3-93. Tarzani iz Pota, ki so v zadnjem napadu na tekmi zadeli Paka Cruza, so dobili dih jemajočo tekmo s 92-94.

Pako Cruz je z 28 točkami, 5 podajami in 4 skoki postal najkoristnejši igralec tekme. Fatts Russell je bil še eno ime, ki je izstopalo z 22 točkami in 8 asistencami. Ryan Luther je dosegel dvojnega dvojčka s 14 točkami in 11 skoki. Dvomestni strelec v ekipi je postal Ayberk Olmaz, ki je dosegel 14 točk brez zgrešenega meta. Emanuel Terry je tekmo končal z 9 točkami, Barış Çağan Özkan s 3 točkami, Mustafa Baki Görür in Ege Arar s po 2 točkama.