Dekliška rokometna reprezentanca U17 je napredovala v finalno skupino

Dekliška rokometna reprezentanca U je napredovala v finalno skupino

Naša rokometna reprezentanca U16 je na 17. prvenstvu Sredozemske rokometne konfederacije za dekleta U17 zmagala na vseh treh tekmah v skupini in se uvrstila v finalno skupino.

Reprezentanca je na včerajšnji prvi tekmi premagala Tunizijo s 27:15, nato pa v odigrani tekmi premagala gostiteljico Grčijo z 19:17. Reprezentanca do 32 let, ki je tudi na današnji tekmi v Romuniji slavila z 24:17, je svojo skupino zaključila kot vodilna in se uvrstila v zadnjo skupino.

Na tekmi, ki je bila odigrana v športni dvorani Traida v Nafpliu v Grčiji, je reprezentanca proti Tuniziji na prvi tekmi dobila vse tri tretjine z 9-3, 8-6 in 10-6 ter tekmo dobila s 27-15 in osvojila pet točk.

V drugi tekmi, ki je bila odigrana včeraj, se je reprezentanca deklet U17 pomerila z gostiteljico Grčijo. Medtem ko je Grčija v prvi tretjini vodila s 7:4, sta naši reprezentanci v drugi tretjini povedli z 9:5 in v tretji tretjini s 6:5 ter dvoboj dobili z 19:17 in dosegli štiri točke.

V svoji zadnji tekmi v skupini je proti Romuniji zmagal z 9-10, 8-12 in 7-10 v vseh treh tretjinah in dosegel pet točk. S temi izidi je naša reprezentanca s 14 točkami zaključila vodilno skupino. Po jutrišnjem zaključku skupinskih tekem na prvenstvu bo določen končni razpored skupin.

Na prvenstvu, na katerem tekmuje devet držav, se tekme igrajo v treh obdobjih, za vsako dobljeno tretjino se podeli ena točka, polovica za neodločeno obdobje, 2 točki za zmagovalno ekipo in ena točka za vsak remi. Tekme na prvenstvu, kjer bodo prve tri ekipe v svojih skupinah napredovale v zadnjo skupino, Grška rokometna zveza Youtube oddajanje v živo na kanalu.

V reprezentanco deklet U17 pod vodstvom glavnega trenerja Serkana İncija so vključene naslednje tekmovalke:

Vratar: Betul Yilmaz, Hiranur Ozturk
Levo krilo: Şilan Yılmaz, Viyan Asmin Avras, Ela Hüzmeli
Levi podajalec: Bugu Sonmez, Hande Muhcu
Srednji podajalec: Buket sedem, Öykü Doga Harmancı
Desni branilec: Ilayda Yuksel, Azra Ozturk
Desno krilo: Sümeyye Durdu, Seval Bozova, Ebrar Halime Kılıç
Pivot: Zehra Karadavut, Sudenaz Kıyga
Tehnično osebje: Serkan İnci (glavni trener), Tolga Köybulan (trener), Ragıp Demirman (trener), Nuray Güney (PSK. Performance), Simay Şahinoğlu (fizioterapevt)