MXGP Turčija je prejela nagrado za najboljšo promocijo MXGP

MXGP Turčija MXGP je prejel nagrado za najboljšo reklamo

MXGP TURČIJA, finale MXGP (Svetovno prvenstvo v motokrosu), kjer se najbolj gledani in najboljši motokrosisti na svetu potegujejo za stopničke, je potekal v Afyonkarahisar Motorsports Centru, ki je bil izbran za najboljšo stezo in paddock na svetu. Na podelitvi nagrad MXGP AWARDS, kjer so izbrali najboljše iz MXGP, je MXGP TURČIJA prejela nagrado »Najboljša svetovna promocija« in pokazala svoj prispevek k turški znamki.

Na dirko v Turčiji je prišel predsednik FIM (Mednarodne motociklistične zveze) Jorge Viegas in si je dirke pozorno ogledal. Poudaril je vlogo Turčije na dirki. Svetovne motociklistične oblasti so prišle v Afyonkarahisar in spremljale dirke MXGP, MX2, MXWomen in evropske dirke MXOPEN.

MXGP, eden najbolj gledanih športnih dogodkov po vsem svetu, daje pomen pravilni promociji držav, kjer bo dirka potekala. Številni gledalci MXGP po vsem svetu določijo etape MXGP, ki si jih želijo ogledati naslednje leto, in svoje počitniške načrte s 60-sekundno predstavitvijo države pred dirko. Promocija Bitci MXGP TURČIJA je bila objavljena pod blagovno znamko Turčija in je pritegnila veliko pozornosti.

Poleg svetovnega prvenstva v motokrosu (MXGP); V Bitci MXGP TURČIJA so potekale tudi finalne dirke Svetovnega mladinskega prvenstva v motokrosu (MX2), Svetovnega prvenstva v motokrosu za ženske (MXWOMEN) in Evropskega prvenstva v motokrosu (EMXOPEN).

Voznik Honde Tim Gajser je leta 2022 postal prvak svetovnega prvenstva v motokrosu (MXGP). V odsotnosti Herlingsa, ki je dobil vse štiri dosedanje dirke v Turčiji, je Tim Gajser eno dirko prej razglasil naslov prvaka. Medtem ko je Švicar Jeremy Seewer iz Yamahe napovedal svoje drugo mesto, je dirka Bitci MXGP TURČIJA priča velikemu boju za tretje mesto svetovne lestvice. Jorge Prado je v hudi konkurenci med Špancem Jorgejem Pradom iz GASGAS-a, Francozom Maximom Renauxom iz Yamahe in Nizozemcem Glennom Coldenhoffom osvojil tretje mesto. Razvrstitev znamk je bila realizirana kot Yamaha, Honda, GASGAS.

V svetovnem mladinskem prvenstvu v motokrosu (MX2) je napet boj za prvenstvo med Tomom Viallejem in Jagom Geertsom postal prvak MX2022 2 z zmago nad Francozom Tomom Viallejem iz KTM-a. V sezoni MX2, kjer je drugo mesto zasedel Belgijec Jago Geerts iz Yamahe, se je tretje mesto nasmejalo Nemcu Simonu Laengenfelderju iz GASGAS. Razvrstitev znamk MX2 so dopolnili Yamaha, KTM, GASGAS.

V finalu MXGP v Afyonkarahisarju, kjer se merijo najboljše motokrosistke sveta, so razglasili svetovne prvakinje v motokrosu za ženske sezone 2022 (MXWomen). Piloti Yamahe so zasedli prva tri mesta. Prvakinja je prvič postala Nizozemka Nancy Van De Ven, druga je bila Nizozemka Lynn Valk, tretja pa Nemka Larissa Papenmeier. Lestvica znamk je bila Yamaha, KTM in Kawasaki.

KTM-ov Španec Jose Butron je postal evropski prvak v motokrosu (MXOPEN), drugo in tretje mesto pa sta si razdelila Slovak Tomas Kohut in Simon Jost iz KTM-a. Vodstvo sezone je prevzel KTM, sledita Husquvana in Honda.

Vzpon dirkačev, ki sodelujejo v turški etapi EMXOPEN iz Turčije, se nadaljuje. Letos sta se naša atleta prvič uvrstila na 8. in 9. mesto. Mustafa Çetin 8., Batuhan Demiryol 9., Ömer Uçum 11., Şakir Şenkalaycı 12., Eray Esentürk 15., Mevlüt Kolay 16., Volkan Özgür 17., Burak je nastopil na etapi EMXOpen TURČIJA iz Turčije. Arlı je dirko končal na 18., Emircan Yiğit Şen 19. Ali Selek 20., Murat Başterzi 21. in Tuğrul Dursunkaya 22.

Po določitvi prvakov je potekala podelitev nagrad MXGP AWARDS, kjer se izberejo najboljši v MXGP. MXGP TURČIJA je prejel nagrado "Najboljša promocija na svetu", kar kaže na njegov prispevek k turški znamki.

Na večer podelitve so podelili tri nagrade najboljšim na svetu. Najboljšo medijsko priložnost je dobila Indonezija, najboljšo organizacijo Ernée (Francija). Nagrada za najboljšo promocijo MXGP je bila podeljena Turčiji. Nagrado je prejel guverner Afyonkarahisarja izr. Kübra Güran Yiğitbaşı in župan Afyonkarahisarja Mehmet Zeybek sta ga posnela skupaj. Tako je Afyon Motor Sports Track svoj uspeh povečal z osvojitvijo nagrad »Best Track« in »Best Paddock« ter nagrade »Best Promotion« v Afyonkarahisarju in Turčiji.

Prvaki so čez noč dvignili pokale. Yamaha je postala prvak znamke v vseh kategorijah, medtem ko so Honda Racing (Team HRC) v MXGP, Redbull KTM v MX2 in Cares 71 Racing v WMX postali prvaki.