Ženska vaterpolska ekipa Izmirja je premagala Galatasaray in dosegla srečen konec

Ženska vaterpolska ekipa mestne občine İzmir Mladinski in športni klub je premagala Galatasaray in prišla do srečnega konca. minister Tunç Soyer"To prvenstvo zelo ustreza ženskam v Izmirju," je dejal. Ženska vaterpolska ekipa mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine Izmir je postala prvak, ko je 22. in 24. julija v Istanbulu premagala Galatasaray. Župan metropolitanske občine Izmir v svoji objavi na svojih računih družbenih medijev Tunç Soyer»To prvenstvo zelo ustreza ženskam v İzmirju. Čestitam našim športnikom metropolitanske občine Izmir, ki so postali prvaki Turčije, ko so premagali Galatasaray v 1. ligi vaterpola. Dali ste nam velik ponos in vznemirjenje. Naj bo vaš uspeh vedno."

Galatasaray je drugi, METU tretji.

Mladinski in športni klub metropolitanske občine Izmir se je pomeril z zadnjim prvakom Galatasarayjem v finalni tekmi velike ženske tekme 1. lige v vaterpolu v istanbulskem bazenu Tozkoparan, kjer je sodelovalo šest ekip. Ženska vaterpolska ekipa mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine İzmir, ki je prvo tretjino končala z rezultatom 3-1, je polčas končala s prednostjo 7-3. Ekipa je v tretji tretjini ohranila svojo premoč z rezultatom 8-4, tekmo je dobila z zmago 10-7 in postala prvak. Kübra Kuş je na tekmi dosegla 5 golov, Selina Çolak 4 in Hanzade Dabbağ 1 gol.

V prvenstvu, kjer je bil Galatasaray drugi, je Middle East Technical University (METU) sezono končal na tretjem mestu.