2021 je postalo zlato leto Izmirja

Mladinski in športni klub metropolitanske občine Izmir, največji športni klub v Turčiji po številu športnikov in podružnic, je leta 2021 doživel svoje »zlato« obdobje. Kljub težkim razmeram, ki jih je prinesla pandemija, so atleti iz Izmirja, ki so tekmovali v 41 panogah, osvojili skupno 127 medalj, od tega 311 zlatih. İzmir Metropolitan Belediyespor, ki je osvojil 7 pokalov, od tega 14 prvenstev, je drug za drugim doživel veliko veselje v ekipnih športih.

Kljub pandemskim razmeram je mladinski in športni klub metropolitanske občine İzmir leto 2021 pustil za seboj z velikim uspehom. Medtem ko je rokometni moški turški pokal prvič prišel v İzmir, se je prvenstvo, osvojeno v košarki na vozičkih po 17 letih, uvrstilo v zgodovino kot največji uspeh leta 2021. Rokometašice so bile druge v turškem pokalu, nogometne amputirke tretje mesto v superligi in turškem pokalu, hokejistke so postale prvakinje 1. lige, namiznoteniške ženske pa so napredovale v 2. liga.

Velik uspeh v vaterpolu

Uspešne stopnice so se zelo hitro vzpenjale v novoustanovljenem vaterpolu. , Turčija U-17 Moški Pokal federacije in U-17 Moški Pokal federacije tretje mesto z osvojitvijo skrinje Izmir.

127 zlatih medalj iz judoistov

Judo je bil na vrhu posameznih panog s 127 zlatimi, 81 srebrnimi in 103 bronastimi medaljami. Judoisti so se odlično odrezali in osvojili 45 zlatih, 21 srebrnih in 31 bronastih medalj, skupaj 97 medalj. Medtem ko so drsalci osvojili 25 zlatih, 17 srebrnih in 16 bronastih, so rokoborci v İzmir prinesli 11 zlatih, 11 srebrnih in 15 bronastih. V tenisu je 31-krat stopil na stopničke, v atletiki 27-krat, v plavanju 23-krat, v triatlonu 19-krat in v taekwondoju 17-krat.

Najpomembnejša diploma na mednarodnem prizorišču Wrestler Uzun

Najpomembnejše mesto na mednarodnem prizorišču je dosegel rokoborec Adem Burak Uzun z drugim mestom na evropskem prvenstvu v grško-rimski rokoborbi U23 in tretjim na svetovnem prvenstvu v grško-rimski rokoborbi U23. Taekwondoisti Kaan Yelaldı, Barış Dağ, Esra Akbulak in Hatice Pınar Yiğit so zasedli svoja mesta na stopničkah 6. mednarodnega pokala predsednika WT. Hatice Pınar Yiğit je novembra na mladinskem evropskem prvenstvu osvojila tudi bronasto medaljo.

uspeh v drsanju

Masal Oran, Derya Taygan, Batu Tasasız, Nehir Alan, Deniz Tarım, Doğa Güner in Rüzgar Bostancı, ki so se udeležili tekmovanj v drsanju v Evropi, so si za svoje uspehe zaslužili aplavz. Na 15. evropskem prvenstvu v taekwondoju poomsae je ekipa v sestavi Alper Sadıkoğlu, Hayri Temel Alper in Volkan Yalçınkaya nosila bronasto medaljo okoli vratu. Okçu Sıla Özdemir je z reprezentančno uniformo osvojila srebrno medaljo v evropskem pokalu. Specialist Tuna Tunca je 10-kilometrsko progo opravil na 4. mestu v starostni kategoriji na svetovnem prvenstvu v plavanju na odprtih vodah v Egiptu in dosegel pomemben uspeh.

V Izmirju so potekale številne organizacije

Po drugi strani pa je klub mladih in športa metropolitanske občine Izmir v Izmir pripeljal pomembne mednarodne organizacije. Po balkanskem prvenstvu BVA v odbojki na mivki leta 2019 ter evropskem prvenstvu v odbojki na mivki U2020 in U18 leta 22 v İzmirju, je razburjenje celinskega pokala CEV in evropskega prvenstva v odbojki na mivki U2021 leta 20 potekalo v Izmirju. Maraton, ki je letos potekal že drugič, je bila najhitrejša proga naše države v Izmirju. Čas 42:2:09, dosežen na 35-kilometrski progi mednarodnega Marataonİzmirja, je bil zabeležen kot najboljši čas doslej pri nas.