Toyota Gazoo Racing prevzema podij na reliju Ypres v Belgiji

toyota gazoo racing je na rallyju belgijski ypres zasedla stopničke

Ekipa TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team je po tesnem boju na belgijskem reliju Ypres nadaljevala svoje vodstvo in zasedla stopničke. V etapah relija, ki je vključevalo tudi legendarno dirko Spa-Francorchamps, se je mlada voznica ekipe Kalle Rovanperä uvrstila na stopničke na tretjem mestu.

Na reliju Ypres, ki je prvič potekalo v okviru svetovnega prvenstva v reliju FIA, je prišlo do tesnega boja med vsemi vozniki. Za Rovanperäjem sta soigralca Elfyn Evans zasedla četrto mesto, Sébastien Ogier pa peto.

Na reliju, kjer sta se združili vijugasti cesti regije Ardennes in Spa Track, je Rovanperä dirko končal na stopničkah, 6.5 sekunde pred Evansom. Na stopnji moči pa je imel Ogier drugi najboljši čas; Rovanperä je imel najboljši čas štirih, Evans pa najboljšega petega. Tako so ekipi prinesli dodatne točke.

S temi rezultati je Ogier še naprej vodil med vozniki s 162 točkami, medtem ko je Evans s 124 točkami zasedel drugo mesto. TOYOTA GAZOO Racing je ohranil tudi prvo mesto v konstruktorskem prvenstvu z razliko 41 točk.

Ko je ocenil dirko, je kapetan ekipe Jari-Matti Latvala izjavil, da je med vozniki prišlo do tesnega boja, in dejal: "Posledično je Rovanperä s svojim odličnim tempom zaključil rally na stopničkah. Vsi naši vozniki so konec tedna dobro opravili svoje delo in uspeli smo zbrati pomembne točke za prvenstvo. ” je rekel.

Kalle Rovanperä, ki je rally zaključila na stopničkah, je izjavila, da uživa v tesnem boju in da je zadovoljna z rezultatom.

Po reliju Ypres se bodo ekipe pomerile na reliju Acropolis v Grčiji, ki se je prvič po letu 2013 vrnilo na koledar. Rally etape imajo legendarni sloves zaradi svojih razgibanih in skalnatih cest. Te zahtevne faze bodo preizkusile tako avtomobile kot voznike.