Državni lokostrelec Mete Gazoz je na olimpijskih igrah v Tokiu 2020 osvojil zlato medaljo

Državni lokostrelec Mete Gazoz je na olimpijskih igrah v Tokiu osvojil zlato medaljo

Na olimpijskih igrah v Tokiu 2020 je Mete Gazoz tekmoval v posamični veji klasičnega premca, v finalu pa se je pomeril z Italijanom Maurom Nespolijem. Naš 22-letni državni atlet je z zmago proti nasprotniku s 6-4 osvojil zlato medaljo.

Mete, ki je izgubil prvi niz, ni zlomil morale. Drugi niz je bil izenačen. V 3. nizu, ko je italijanski atlet v zadnjem strelu zadel 9, je naš atlet prinesel ravnotežje 27-26 s 3-3.

Enakost je bila dosežena z 4-29 točkami v 29. nizu finala, ki je bil priča velikemu navdušenju nad zlato medaljo. V zadnjem nizu je Turčiji prinesel zlato medaljo z osmimi meti italijanskega športnika in z zadetki 8 Met.

Mete Gazoz je po osvojitvi zlate medalje dejal: "Zelo sem vesel! Obljubil sem, da bom kupil zlato v Tokiu, obljubo sem držal. Super. Najlepša hvala vsem. ”

• 1. NASTAVITE: 29-26
  • 2. NASTAVITE: 28-28
  • 3. NASTAVITE: 27-26
  • 4. NASTAVITE: 29-29
  • 5. NASTAVITE: 29-28

Mete Gazoz, ki je dosegel uspeh v zgodovini turškega športa, je v četrtfinalu premagal Bradyja Ellisona iz ZDA in v polfinalu s 7-3 nizi Takaharuja Furukawa iz Japonske.