Izmirsko prvenstvo v odbojki na mivki se začne 6. maja v İnciraltı

Izmirsko prvenstvo v odbojki na mivki se v maju začne v biseru

Celinsko prvenstvo v odbojki na mivki, celinski pokal CEV, ki ga gosti občina İzmir Metropolitan, se začne 14. maja v İnciraltıju, v njem pa bo sodelovalo 64 športnikov iz 6 držav.

V organizaciji Turistične občine Izmir, ki je uspešno gostila BVA balkansko prvenstvo v odbojki na mivki, evropsko prvenstvo U22 in evropsko prvenstvo v odbojki na mivki do 18 let, se v četrtek, 6. maja, začne kontinentalni pokal CEV, ki ga organizira turška odbojkarska zveza. Mednarodna organizacija, ki je drugi krog evropskih kontinentalnih kvalifikacij za olimpijske igre leta 2020 v Tokiu, bo nadaljevala do 9. maja v športnih objektih İnciraltı.

V celinskem pokalu CEV naj bi v štirih dneh odigrali skupno 94 tekem za moške in ženske. Pri ženskah se bodo poleg Turčije pomerile še Srbija, Slovenija, Poljska, Grčija, Finska, Češka in Belorusija, pri moških pa Turčija Slovenija, Litva, Italija, Madžarska, Latvija, Estonija in Anglija. Države, ki so svoje skupine uvrstile med najboljših pet v celinskem pokalu CEV, prejmejo zadnjo vstopnico. Finale bo junija na Nizozemskem.

Ko je izjavila, da je pred dvema letoma zmagala na balkanskem prvenstvu v Izmirju, je atletinja ženske reprezentance v odbojki na mivki Bahanur Bökalp povedala: »Prvo etapo celinskega pokala CEV smo končali v drugih dveh letih. Olimpijske igre v Tokiu so zaradi pandemije prestavljene in zdaj smo v Izmirju za drugo etapo. Z osmimi ekipami želimo doseči zadnjo vstopnico z uvrstitvijo med pet najboljših. Verjamemo, da je to čudovito mesto, kjer smo prejeli naslov balkanskega prvaka, za nas ugodno in bomo v finalu. "

Športnica ženske reprezentance v odbojki na mivki Merve Čelebi je dejala: "Korak za korakom napredujemo na olimpijske igre, ki so sanje vsakega športnika," in dejala: "Prvo etapo smo uspešno prestali. Zdaj bomo najprej mimo Izmirja, nato Nizozemske in prišli do Tokia. Vrednost Izmirja je zame zelo pomembna. Bil sem prvak na balkanskem prvenstvu v Izmirju. Vzdušje in vpliv občinstva je bil neverjeten. Upam, da bomo v Izmirju spet doživeli enake občutke, «je dejal.

Tekmovalec moške reprezentance v odbojki na mivki Murat Giginoğlu je dejal, da so že več let trdo delali na olimpijskih igrah in so že pripravljeni na to, da so veseli, da smo v Izmirju. Udeležili smo se posebnih turnirjev v tujini. V Izmir smo prišli po taborišču v Antaliji. Prihajajo zelo močne ekipe in mi smo ena izmed njih. V ta namen si prizadevamo že vrsto let. Zdaj smo pripravljeni. Tu želimo biti uspešni in biti na nizozemskem odru, kot nam ustreza. Kraj Izmirja je zame vedno drugačen. Tu sem osvojil svoje prvo prvenstvo v ligi odbojke na mivki, osvojil sem več naslovov. Končno smo v balkanskem prvenstvu osvojili prvenstvo. Znova želim doživeti enake uspehe. "