Mednarodne gorske kolesarske dirke Erciyes se nadaljujejo

Mednarodno gorskokolesarsko razburjenje v Erciyesu

Potekala je etapa MTB pokala Kayseri na mednarodnih tekmovanjih v gorskem kolesu Erciyes, ki jo je podprla mestna občina Kayseri. Na tekmovanjih, ki so potekala v 4 kategorijah, so športniki na težkih progah Erciyesa kolesarili 26 km. Vse nagrade so zbrali Ukrajinci pri moških in ženskah.

Mednarodne cestne kolesarske dirke, ki so se v Kayseriju začele 3. septembra in so se uspešno zaključile, se med 17. septembrom in 11. oktobrom nadaljujejo s 2 tekmovanji v gorskih kolesih, od tega 15 v spustu.

Mestna občina Kayseri, Erciyes Inc., Združenje za športni turizem na visoki nadmorski višini Erciyes, Velo Erciyes, ki jo organizira Mednarodna kolesarska zveza UCI (Union Cycliste Internationale) in Turška kolesarska zveza ter sodelovanje RATE Development Agency, Sport Inc., Kayseri Transport Inc. City Pedale so obračali v etapi pokala MTB Kayseri na mednarodnih gorskih kolesarskih dirkah Erciyes, ki je potekala s podporo direktorata za zdravje ter javnih ustanov in organizacij.

Dirke Kayseri Erciyes v Turčiji, zlasti v Ukrajini, 32 športnikov iz Francije. Dirke za gorske kolesarske olimpijske C1 so potekale v 5 različnih kategorijah: elitni moški, elitne ženske, mladinci, mladinke in mladinke. Tekmovalci so se med dirko na progi, ki je bila zgrajena na 2.200 metrih v kraju Erciyes, v razmerah navzgor in navzdol, prekrili z znojem.

Na dirkah pokala Kayseri MTB je bil na prvem mestu Dmytro Titarenko iz ukrajinske kolesarske reprezentance, drugi je bil Aleksander Koniaiev, tretji je bil Vladimir Vladimir Kozlovskyy, prva pa Iryna Popova, druga Iryna Slobodyan in Maria Sherstiuk v ukrajinski nacionalni kolesarski reprezentanci.

V uvodni kategoriji je bil prvi Aleksander Hudyma iz ukrajinske kolesarske reprezentance, Furkan Akcam iz kolesarske ekipe Brisaspor drugi in Ahmet Edebalı iz kluba za mladinske in športne dejavnosti Kayseri.

Davut Duman iz Kluba za mladinske in športne dejavnosti Kayseri je bil prvi med mladinkami, Mladinski in športni klub Talas İremnur Korkmaz pa je bil prvi med mladinkami.

Športnikom, ki so bili uspešni na tekmovanjih, so nagrade podelili na slovesnosti. Nagrade Kayseri Erciyes A.Ş. Predsednik upravnega odbora dr. Predstavil ga je Murat Cahid Cıngı.