Nesposoben tramvaj študentov SANKO je prejel nagrado

V svetovnem robotskem olimpijskem slogu OB ROBOGAMES 2018 San, ki je potekal v San Franciscu, ZDA, so učenci srednje šole SANKO dosegli tri druga svetovna in ena svetovna tretja mesta.

Srednješolski učenci SANKO so lani na istem tekmovanju osvojili dva svetovna prvenstva in dva svetovna prvenstva.

Robotska ekipa srednjih šol SANKO, ki jo sestavljajo Ali Arda Gökçek, Osman Kaan Dikmen, Teoman Efe Kuday, Hasan Atakan Aslan, Azra Akkuş, Berkay Dobooğlu, Ayberk Kaan Güneş, Ertuğrul Topuz; Muzaffer Harun Bayseckin je dosegel svetovni uspeh v kategoriji Of Best Of Show, bot Artbot Musical, ano Humanoid Stair Climbing in Best The Best of Show.

Robotska ekipa, srebrna v kategoriji Gümüş Best of Show ”; Osvojili so srebro in bron kot drugo in tretje mesto na svetu v kategoriji »Artbot Musical« in srebrno medaljo v kategoriji »Humanoidno stopnišče«.

VATAN Prosti TRAMVAY
V konkurenci s tramom Vatmansız (Tramless Tramless) je bil zasnovan avtonomno zasnovan tramvaj za odpravo človeškega nadzora z odpravo človeškega nadzora z odpravo človeških napak z uporabo naprednih senzorjev. Ta projekt se je uvrstil na drugo mesto v kategoriji Best Best of Show dünya.

Z robotom, ki je bil zasnovan mehansko in elektronsko, je bil eden od projektov, v katerih so se melodije predvajale v skladu z zahtevanimi kriteriji, registriran kot drugi v kategoriji Artbot Musical dünya in tretji v svetu.

Humanoidni robot (z nogami, rokami, rameni in glavo) se je povzpel na lestev in se spustil z ladderja, zaradi česar je bila naša država ponosna kot druga v kategoriji dünya Humanoid Stair Climbing.

Sanko šole generalni direktor Melike Toklucu svetu, sodeluje od vsega, "Robogames Svetovna Robot olimpijada" v Sanko šol, rezultati prejete od 2017 in 2018 let, Gaziantep, poleg tega pa je dejal, da je čast Turčija.

Toklucu je čestital študentom in mentorju, pri čemer je poudaril, da so šole SANKO edina turška ekipa, ki je dosegla ta uspeh na svetovnem olimpijskem svetu robotov 2018.

ROBOGAMES ROBOT CONTEST - 2017
Študenti srednjih šol SANKO so lani na svetovni robotski olimpijadi robotov osvojili dva svetovna prvenstva in dva svetovna prvenstva.