Na Türkiye Cycling Tour je prišlo do ugovora, zmagovalec se je spremenil!

Prve kilometre dirke so prevozili skupinsko. Čeprav so bili manjši poskusi pobega, so jih glavnina hitro ujela. Tudi poskusa bega na 18. in 33. kilometru nista obrodila rezultatov. Predor Göçek je šel množično.

Atlet Beykoz Belediyespora Samet Bulut, ki je v etapi Kemer-Kalkan dosegel velik uspeh in si prislužil pravico do rdeče majice, bo nastopil v etapi Fethiye-Marmaris.

Medtem ko je začel nositi svoj dres, je tekel s popolno strategijo, da bi dobil točke iz kategorije 3 etape in utrdil svoje mesto. Cilj je bil zbrati čim več točk in si zagotoviti kopalke pred plezalno etapo na gori Spil.

REZULTATI BONUS GATE V ŠPRINTU

Ko je bilo prevoženih 69.9 kilometra, so ostala vrata bonusa za sprint.
Prva tri mesta so si razdelili naslednji tekmovalci:

1-Filippo Conca (Q.36.5)
2- Konrad Czabok (Mazowsze)
3-Smith Willem (China Glory)

POVPREČNA HITROST 4 KILOMETRE

Medtem ko sta minili skoraj 2 uri etape, so poročali, da so kolesarji v tem času poganjali s povprečno hitrostjo 43.3 kilometra.

TURKISH BEAUTY BONUS GATE REZULTATI

Na 97. kilometru smo prečkali bonus vrata Beauties of Türkiye. Prva 3 mesta so si razdelili naslednji tekmovalci:

1- Konrad Czabok (Mazowsze)
2-Antonie Berlin (Bike Aid)

Časovna razlika med pelotonom in ubežno skupino pri prehodu bonus vrat je bila podana kot 1 minuta in 15 sekund.

PLEZALNI BONUS GATE REZULTATI

Pri 116.7 kilometra so bila pretečena plezalna bonus vrata, ki dajejo točke iz kategorije 3. Glede na rezultate vrat ni bilo nobene težave, ki bi sprožila kopalke Sameta Buluta. Tukaj so rezultati:

1-Filippo Conca (Q36.5)
3-Burak Abay (Spor Toto)

Po podaji vrat je v prvi skupini ostal le Filippo Conca. Peleton množično nadaljuje dirko. Pred drugimi vrati bo moral Samet imeti zelo dober položaj, da bo osvojil točke.

DRUGA VZPONSKA VRATA SO PREGOJENA

Na 144.7 kilometru etape so bila prevožena tudi druga plezalna vrata, ki dajejo točke iz kategorije 3. Samet je vodil resnično strateško dirko in se kvalificiral za nošenje Rdeče majice v jutrišnji etapi Marmaris-Bodrum. Prizor na drugem vzponu je bil naslednji;

1-Lander Loockx (TDT-Unibet)
2-Victor Langelotti (Burgos)
3-Marco Tizza (bingol)

V CILJ JE PRIŠEL UGOVOR IN REZULTAT SE SPREMENI

Medtem ko se je glavnina množično podajala v cilj, ko je bilo ugotovljeno, da je Danny Van Poppel v zadnjih metrih naredil prekršek pri prečkanju črte, je prišlo do zamenjave zmagovalca etape in zaradi ugovora Giovannija Lonardija iz Za zmagovalca je bila razglašena ekipa Polti Kometa.

Giovanni Lonardi iz ekipe Polti Kometa je osvojil turkizno majico, ki jo sponzorira Spor Toto in jo prejme vodilni v generalni razvrstitvi. Belgijskemu športniku je dres podaril Emin Müftüoğlu, predsednik Turške kolesarske zveze.

Giovanni Lonardi iz ekipe Polti Kometa je osvojil zeleno majico, ki jo sponzorira Mosso in jo prejme vodilni v razvrstitvi po točkah. Direktor province za mladino in šport Muğla Açıkbaş je športnika oblekel v njegove kopalke.

Samet Bulut iz občinske ekipe Beykoz je osvojil rdečo majico Turkish Airlines, ki jo prejme vodilni v razredu King of the Mountains. Emin Müftüoğlu, predsednik Turške kolesarske zveze, je športniku podaril kopalke.