Turški dijaki uspešni na matematični olimpijadi!

Minister za industrijo in tehnologijo Mehmet Fatih Kacır je čestital dijakinjam, ki so na 13. evropski matematični olimpijadi za dekleta osvojile 2 zlati, 1 srebrno in 1 bronasto medaljo.

Po izjavi ministrstva so dijakinje, ki so zastopale Turčijo na 11. evropski dekliški matematični olimpijadi, ki je potekala med 17. in 54. aprilom v Tskaltubu v Gruziji in kjer je tekmovalo 212 dijakov iz 13 držav, osvojile 2 zlati, 1 srebrno in 1 bronasto medaljo. Po zaslugi dijakov je Turčija skupaj zbrala 114 točk in se uvrstila na tretje mesto med 37 evropskimi državami.

Minister za industrijo in tehnologijo Kacır je čestital dijakinjam, ki so uspele na 13. evropski matematični olimpijadi za dekleta.

Minister Kacır je izrazil, da je ponosen na dekleta, in dejal: »İrem Gülce Yazgan in Sena Başaran, ki sta zastopali našo državo na 11. evropski dekliški matematični olimpijadi, ki je potekala v Tskaltubu v Gruziji med 17. in 2024. aprilom 54 in kjer je 212 tekmovali učenci iz 13 držav, osvojili zlato medaljo, Bengisu Demirbaş pa srebrno medaljo, Ilgın Şekerli pa nas je naredil zelo ponosne z osvojitvijo bronaste medalje.« rekel.

Minister Kacır je čestital mladim znanstvenicam, ki so bile usposobljene za zastopanje države v Evropi v okviru programa naravoslovne olimpijade 2202, ki ga izvaja TÜBİTAK BİDEB, in nadaljeval takole:

»Zahvaljujoč našim navdušujočim študentom s svojimi uspehi je naša država dosegla skupno 114 točk in se uvrstila na tretje mesto med 37 evropskimi državami. "Rad bi se zahvalil vsem našim dijakom, ki so sodelovali na olimpijadi, njihovim družinam, učiteljem in vsem našim akademikom, ki so sodelovali pri usposabljanju."