Razglašen je novi predsednik STRANKE İYİ

Danes je potekal 5. izredni kongres stranke İYİ. Na kongresu, kjer je Meral Akşener sporočila, da ne bo več kandidirala, so se za predsedniško mesto potegovala 4 imena. V prvem krogu noben kandidat ni dosegel absolutne večine. V drugem krogu ni bilo mogoče doseči absolutne večine, Dervişoğlu pa je bil zmagovalec v 3. krogu.

Na kongresu, kjer je Meral Akşener sporočila, da ne bo več kandidirala, so se za predsedniško mesto potegovala 4 imena. V prvem krogu noben kandidat ni dosegel absolutne večine.

Ker v prvem krogu ni bila dosežena absolutna večina, so volitve šle v drugi krog. Tolga Akalın je umaknil svojo kandidaturo.

V drugem krogu noben kandidat ni mogel doseči absolutne večine. Medtem ko je Müsavat Dervişoğlu prejel 570 glasov, Koray Aydın pa 565 glasov, so volitve šle v 3. krog.

DERVİŞOĞLU JE BIL ZMAGOVALEC V 3. KROGU

Ker v 3. krogu ni bila potrebna absolutna večina, je kandidat, ki je prejel največ glasov, Müsavat Dervişoğlu, postal predsednik stranke İYİ. V tretjem krogu je Dervişoğlu prejel 611 glasov, Koray Aydın pa 548 glasov.

Potem ko je bil Dervişoğlu izvoljen za novega predsednika, je Meral Akşener na svojem računu družbenih medijev delila naslednje: »5. "Čestitam gospodu Müsavatu Dervişoğluju, ki je bil na našem izrednem kongresu izvoljen za predsednika stranke İYİ, in mu želim uspeh." rekel je.

Po drugi strani pa je v izjavi direktorata za komunikacije objavljeno, da je predsednik Recep Tayyip Erdoğan poklical Müsavat Dervişoğlu, ki je bil izvoljen za predsednika 5. izrednega kongresa stranke İYİ, mu čestital in izrazil željo, da bi kongres bi bil koristen.

Müsavat Dervişoğlu, novi predsednik stranke İYİ, je izjavil, da ni zmagal na dirki in rekel: »Ker nismo tekmovali z nikomer. Oči vseh so bile uprte v ta kongres. Naj Bog blagoslovi vse. Prišlo ni niti do najmanjšega hudega incidenta. To je največji dokaz, kakšno gibanje je dobro in pogumno. Koray Aydin je moj družinski starešina in brat. G. Akalın je tudi moj brat in član moje družine. Na to pot smo se podali kot vaši kandidati. Vsi smo ponosni, da vam pripadamo. Od danes naprej se objemamo in celimo rane, potem pa skupaj nadaljujemo pot do oblasti. Nič ne bo nikoli več tako, kot je bilo. Vse vas pozdravljam z ljubeznijo in spoštovanjem. Kako srečen je tisti, ki pravi, da sem Turek." rekel je.