'Zlati' uspeh turških deklet v Evropi

Naše dijakinje, ki so našo državo zastopale na 11. evropski dekliški matematični olimpijadi, ki je potekala v Tskaltubu v Gruziji med 17. in 2024. aprilom 54, kjer je tekmovalo 212 dijakinj iz 13 držav, so osvojile 2 zlati, 1 srebrno in 1 bronasto medaljo. Po zaslugi naših študentov, ki navdušujejo s svojim uspehom v Evropi, je Turčija skupno dosegla 114 točk in se uvrstila na tretje mesto med 37 evropskimi državami.

Minister za industrijo in tehnologijo Mehmet Fatih Kacır je dejal: "Ponosni smo na naša dekleta" in čestital mladim znanstvenicam, ki so bile usposobljene za zastopanje Turčije v Evropi v okviru programa naravoslovne olimpijade 2202, ki ga izvaja TÜBİTAK BİDEB. Dejal je, da je Turčija po zaslugi impresivnih študentov s svojim uspehom skupno pridobila 114 točk in se uvrstila na tretje mesto med 37 evropskimi državami.

V svojem sporočilu, objavljenem na njegovem računu družbenih medijev, je minister Kacır dejal: »Ponosni smo na naše hčere. İrem Gülce Yazgan in Sena Başaran, ki sta našo državo zastopali na 11. evropski dekliški matematični olimpijadi, ki je potekala v Tskaltubu v Gruziji med 17. in 2024. aprilom 54, kjer je tekmovalo 212 dijakov iz 13 držav, sta osvojili zlato medaljo, Bengisu Demirbaş srebrno Medalja in Ilgın Şekerli bronasta medalja Zaradi njih sem bil ponosen. Čestitam našim mladim znanstvenicam, ki so bile usposobljene za zastopanje naše države v Evropi v okviru programa naravoslovne olimpijade 2202, ki ga izvaja TÜBİTAK BİDEB. "Zahvaljujoč našim navdušujočim učencem s svojimi uspehi je naša država skupaj dosegla 114 točk in se uvrstila na tretje mesto med 37 evropskimi državami," je dejal.