Športni dosežki so bili okronani z nagradami v Bursi Nilüfer

22. mednarodni športni festival Nilüfer, ki ga organizira občina Nilüfer, se nadaljuje s tekmami prijateljstva in bratstva.

Na festivalu, kjer so potekala tekmovanja v 24 različnih panogah, je bilo tokrat po odbojki napeto v rokometu in namiznem tenisu. Na rokometnih tekmah, ki so bile odigrane v športnih objektih Üçevler, se je za naslov prvaka potegovalo skupno 11 ekip v mladinski in zvezdniški kategoriji. Na tekmah, odigranih v dveh polčasih po 10 minut za mladince in 12 minut za zvezde, so nastopile tako ekipe kot profesionalci.

V kategoriji deklic je prvo mesto zasedla ekipa A Osmangazi Çamlıca A, drugo mesto pa ekipa Osmangazi Çamlıca B. V rokometni panogi, kjer so zasebne šole Osmangazi zasedle tretje mesto, so se šole Algebra prav tako uvrstile na četrto mesto. V kategoriji majhnih dečkov, v kateri je zmagala ekipa A osnovne šole Treasuredaroğlu Özkan, je bila ekipa A osnovne šole Ali Karası uvrščena na drugo mesto, zasebna ekipa Osmangazi Çamlıca A na tretje mesto in ekipa B na četrto mesto. V rokometni kategoriji zvezdnikov je bila prva ekipa A srednje šole Vahide Aktuğ, druga pa ekipa B iste šole. Srednja šola Ali Durmaz je prav tako dosegla tretje mesto v kategoriji zvezdnikov.

Ena najbolj priljubljenih panog športnega praznika je bil namizni tenis. Velika konkurenca je bila tudi na tekmovanjih v namiznem tenisu, kjer je v mladinski kategoriji sodelovalo 12 ekip, 48 učenk in 60 fantov.

V tekmah posameznikov in dvojic so se ekipe borile za izločitev nasprotnikov in uvrstitev v finale. Na koncu tekem, kjer so veljala pravila federacije in je igrala več kot 11 točk, je Ertuğrul Seyhan Anatolian High School postala prvakinja v kategoriji mladih deklet, medtem ko je zasebna 3. Mart Azizoğlu High School osvojila drugo mesto. Združenje avtomobilskih izvoznikov MTAL in Srednja šola za likovno umetnost Zeki Müren sta si razdelili tretje mesto. Zmagovalne ekipe so prejele pokale in medalje.