Özlüce Doğa College je turško prvenstvo začela z zmago

Študijsko leto 2023–2024 Šolski šport Košarka Mladi Moški Tekme prvenstva Turčije so se začele v Istanbulu. Prvak Burse Private Özlüce Doğa College, ki ga sestavljajo mladi igralci športnega kluba TOFAŞ, se je v skupini A pomeril z zasebno anatolsko srednjo šolo Gaziantep Doğa v prvi tekmi finala srednješolskega turškega prvenstva, ki bo potekalo med 11. in 15. marcem 2024. Ekipa Burse, ki je proti nasprotniku prvo tretjino zaključila s 23-21, je v slačilnico odšla pri rezultatu 35-56; Tekmo so dobili s 41-73, v zadnji četrtini pa vodili z 54-85. Na tekmi je Halim Yıldırım dosegel 14 točk in 8 skokov; Ömer Alp Engin 10 točk-3 podaje; Yücel Çağın Başaran je igral z 10 točkami in 3 podajami; Özlüce Doğa College se bo v drugi tekmi v skupini pomerila z Anakent College v torek, 12. marca ob 12.00.

Prvak srednješolskega turškega prvenstva, ki poteka v športni dvorani Ahmet Cömert in športnem kompleksu Başakşehir v Istanbulu, bo določen v petek, 15. marca. Finalno tekmo turnirja bo v živo prenašala TRT Spor Yıldız.