Razglasitev pokalnih zmagovalcev na pol igrišča Red Bull

Univerza Atatürk pri ženskah in univerza Celal Bayar pri moških sta postali prvaki zmagovalnih ekip v košarkarskem dogodku 3×3 Red Bull Half Court, enem največjih turnirjev ulične košarke na svetu.

Prvake Turčije so določili na igrišču Red Bull Half Court, ki združuje ulično kulturo in košarko in kjer svoje talente vsako leto pokažejo amaterski košarkarji. Kot rezultat finalnih tekmovanj, ki so potekala na trgu z urnim stolpom Galataport v Istanbulu, sta pokal osvojila Univerza Atatürk pri ženskah in Univerza Celal Bayar pri moških.

V Red Bull Half Court Turkey Finalu je svoje talente pokazalo 8 ženskih in 8 moških košarkarskih ekip, ki se jim je uspelo uvrstiti v finale. Medtem ko je Univerza Atatürk premagala Univerzo Gazi s 6-4 ob koncu podaljška v ženskem finalu, je Univerza Celal Bayar osvojila pokal, tako da je v moškem finalu premagala Univerzo Beykoz z rezultatom 17-11.

Poleg hudega tekmovanja v finalu pol igrišča Red Bull, ki ga je spremljal z zanimanjem, je potekalo tekmovanje v treh točkah v kategorijah moških in žensk. Zmagovalec igre za tri točke pri ženskah je bil Simay Naz Öget z Univerze Muğla Sıtkı Koçman, pri moških pa Atahan Ergül s Tehnične univerze Bližnjega vzhoda. V tekmovanju v zabijanju, ki je potekalo v okviru dogodka, je zmagal Muhammed Sanyang z univerze Doğuş. Ekshibicijska tekma in koncert Egeja Çubukçuja, pri organizaciji katerega je sodeloval tudi Alper Biçen, sta pritegnila veliko pozornost občinstva.

Zmagovalne ekipe v moških in ženskih kategorijah so se kvalificirale za zastopanje Turčije na svetovnem finalu Red Bull Half Court, ki bo septembra v Beogradu, glavnem mestu Srbije.