Finale se začne na pol igrišča Red Bull

Na igrišču Red Bull Half Court, košarkarskem turnirju 3×3 z največjim številom udeležencev v Turčiji, bodo zmagovalci pokalov za moške in ženske določeni danes na tekmovanjih, ki se bodo odvijala na trgu z urnim stolpom v Istanbulu Galataport.

Na turnirju Red Bull Half Court, ki je bil letos izveden v okviru sodelovanja s Turško univerzitetno športno zvezo, so se začeli polfinalni in finalni dvoboji v moških in ženskih kategorijah.

Zmagovalec tekmovanja Red Bull Half Court 77, v katerem je sodelovalo 38 ženskih in 70 moških košarkarskih ekip s 2023 univerz, bo določen na koncu tekmovanj, ki potekajo na istanbulskem trgu Galataport Clock Tower.

Atatürk University, İzmir Concept Vocational School, Gazi University in Hacettepe University, ki so bile uspešne na koncu skupinskih kvalifikacij v ženski kategoriji, se bodo pomerile za osvojitev pokala. V moški kategoriji se bodo za naslov prvaka pomerile Middle East Technical University, Marmara University, Istanbul Beykoz University in Celal Bayar University.

Ekipe, ki jim je v organizaciji uspelo dvigniti pokal, bodo zastopale našo državo na svetovnem finalu Red Bull Half Court, ki bo septembra v Beogradu, glavnem mestu Srbije. V letošnjem turškem finalu Red Bull Half Court, kjer je Univerza Celal Bayar lani osvojila prvenstvo pri ženskah in Alsancak Premium pri moških, se bodo z občinstvom in hudo konkurenco srečala različna tekmovanja in dogodki.

Na turnirju košarke Red Bull Half Court 3×3 ekipe sestavljajo 3 glavni in 1 nadomestni igralec. Tekme se igrajo 10 minut ali 21 točk. Ekipa, ki prva doseže 21 točk ali ima prednost pri zadetku ob koncu 10 minut, je zmagovalka tekme. Če sta rezultati obeh ekip na koncu tekme izenačeni, gre boj v podaljšek. Ekipa, ki doseže 2 točki v podaljšku, tudi zmaga tekmo.