Ogled Sakarye je bil osupljiv za 4 dni; Sledi svetovno prvenstvo

Celodnevni ogled Sakarye, ki jemlje dih; Sledi svetovno prvenstvo

Kolesarske dirke Tour of Sakarya so bile priča velikemu razburjenju. Lastnik oranžne majice je bil Estonec Martin Laas na dirkah, ki so se v različnih etapah nadaljevale 4 dni. Bereznyak, zvezdniško ime Büyükşehirja, je dosegel 3. mesto v generalni razvrstitvi. Razburjenje na Bike Festu se bo nadaljevalo z dirkami svetovnega pokala Mountain Bike Eliminator v nedeljo, 21. maja.

Bike Fest v organizaciji Metropolitanske občine v Sakariji, ki nosi naziv Kolesarjem prijazno mesto, je občinstvu poskrbel za razburljivo druženje z adrenalinskimi dirkami. Hitrost, strast, entuziazem, razburjenje in tekmovanje so se prepletali v zadnji etapi (Karasu) Tour Of Sakarya, cestno kolesarske dirke, ki je trajala 4 dni. 138 ekip in 13 športnikov iz 14 držav je poganjalo pedala na zahtevni 68-kilometrski progi, ki je bila huda konkurenca.

Konkurenca med seboj

V zadnji etapi dirke Tour Of Sakarya je prvi v cilj pritekel Xianjing Lyu iz kitajske reprezentance. Drugo mesto je zasedel Estonec Martin Laas iz ekipe Astana. Na tretjem mestu je v cilj prišel Aliaksandr Bereznyak, zvezdniški kolesar Sakarya Metropolitan Municipality Cycling Team.

Martin Laas je postal 1. na Tour of Sakarya

Po končnih rezultatih etape je bil znan tudi vodilni v generalni razvrstitvi 4-dnevnih dirk Tour Of Sakarya. Estonec Martin Laas je z zmago v vodstvu v generalni razvrstitvi postal lastnik oranžne majice, katere barvo je navdihnila buča, simbol proizvoda Sakarya. Uradniki UCI so podelili svoje medalje zmagovalnim atletom.

Metropolit Bereznyak na stopničkah

Pro Team Metropolitan Municipality Sakarya, ki je dirke Tour of Sakarya začel s 6 športniki, je 4-dnevne dirke zaključil s 4 športniki. Zvezdnik ekipe, ruski atlet Bereznyak, je v generalni razvrstitvi zasedel 3. mesto. Sychuhou, eden od velemestnih kolesarjev, je v generalni razvrstitvi zasedel 10., Louiche 36. in Alizada 62. mesto.