Marathon Izmir bo potekal v nedeljo, 7. maja

Marathon Izmir bo potekal v nedeljo, maja

Župan mestne občine Izmir Tunç SoyerMarathon İzmir, ki je bil organiziran že četrtič v skladu z vizijo, da bi İzmir postal športno mesto, bo potekal 7. maja. Pričakuje se, da bodo v organizaciji, ki se je uvrstila na seznam najhitrejših maratonov na svetu v Svetovni atletiki, podirali nove rekorde.

Odštevanje se nadaljuje za maraton İzmir Avek, ki ga že četrtič organizira metropolitanska občina İzmir. Na maratonu, ki bo potekal v nedeljo, 7. maja, bo sodelovalo 20 vrhunskih atletov iz 30 držav in atleti iz vse Turčije. V İzmir bo prišel tudi Etiopijec Tsegaye Getachew, ki ima leta 2021 prvi rekord s časom 2 uri 9 minut 35 sekund na najhitrejšem turškem maratonu.

Dva različna teka na isti dan

Na 7-kilometrskem maratonu, katerega štart bo v nedeljo, 07. maja, ob 00:42, pred nekdanjo stavbo generalnega direktorata İZFAŞ na bulvarju Şair Eşref, bodo atleti tekli čez Alsancak. Karşıyakain se bo vrnil pred prihodom na pomol Bostanlı. Športniki, ki bodo tokrat prispeli v İnciraltı na isti progi preko bulvarja Mustafa Kemal Sahil, se bodo vrnili iz Marine İzmir in končali dirko na štartni točki. V okviru Marathon İzmir Avek bo 21-kilometrska cestna dirka 10th of May, ki bo letos načrtovana za 19. maj, potekala v okviru 10-kilometrske dirke Marathon İzmir. Štart te dirke bo ob 09.15:10 istega dne in z iste točke. Na XNUMX-kilometrski tekmi se bodo športniki vračali s tramvajske postaje Köprü na bulvarju Mustafe Kemala Sahila in dosegli cilj na nasprotnem pasu stavbe Fuar Kültürpark İZFAŞ.

Visoka udeležba

Na 42-kilometrski maraton in tek na 10 kilometrov je bilo prijavljenih 5 tekmovalcev. Marathon İzmir Avek bo tako kot leto prej turški maraton brez odpadkov. V skladu z globalnimi cilji Združenih narodov (ZN) bo potekala za »trajnostni svet«. Poleg tega bodo plastične plastenke, ki jih bodo podelili tekačem, zbirali v zabojnikih za odpadke in jih reciklirali. Vse materiale v prireditvenem prostoru Maraton İzmir bo mogoče reciklirati. Vsi oglasi in navodila za sponzorje in dirko na progi bodo po koncu dirke zbrani in reciklirani.