Izmirski neovirani prvaki, 3. mesto v Evropi v IWBF EuroCup-XNUMX

Košarkarska ekipa na invalidskih vozičkih iz Izmirja se je uvrstila na tretje mesto v Evropi

Košarkarska ekipa invalidskih vozičkov mestne občine Izmir Metropolitan Community Youth and Sports Club je dosegla tretje mesto v Evropi v IWBF EuroCup-3. Ahmet Efetürk, atlet iz İzmirja, je postal najkoristnejši atlet turnirja in bil izbran v najboljšo peterko.

Košarkarska ekipa invalidskih vozičkov mestne občine Izmir Metropolitan Community Youth and Sports Club je dosegla tretje mesto v Evropi v IWBF EuroCup-3. V IWBF EuroCup 3, ki je potekal v Yalovi, enem najpomembnejših pokalov v Evropi, je Metropolitanska občina Izmir osvojila tretje mesto v Evropi, ko je v zadnji tekmi premagala britanskega predstavnika London Titan z rezultatom 69-56. Nemško moštvo Hannover United je v tem pomembnem prvenstvu končalo na prvem mestu, na drugem mestu pa je bil Dinamo Sassari. Ahmet Efetürk, ki je na prvenstvu pokazal dobre rezultate, je bil izbran za najkoristnejšega športnika in se uvrstil v najboljšo peterko turnirja.

5 tekem 4 zmage

Mladinski in športni klub metropolitanske občine Izmir, ki je v IWBF EuroCup-3 v skupini B, je v prvi tekmi premagal francoski Toulouse IC 74-61, italijanski Dinamo Sassari 71-67 in švicarskega predstavnika Pilatus Dragon 67-42. . Ekipa Izmirja je v polfinalnem dvoboju izgubila z nemškim Hannover Unitedom z 58:82 in osvojila tretje mesto v Evropi, saj je v dvoboju za 3 točke 4 premagala britanskega predstavnika London Titan z rezultatom 69:56.

Reyhani: Srečni smo

Trener Ali Reyhani, ki je dejal, da so veseli vrnitve v İzmir s trofejo, je dejal: »Na EuroCup-3, ki je potekal v naši državi, smo dosegli tretje mesto v Evropi. V polfinalu smo izgubili proti prvaku, drugega finalista v naši skupini pa premagali. Za nas je bilo lepo in produktivno prvenstvo. Zdaj je naš polni cilj končati na najboljšem mestu v ligi in dovolj smo močni, da to dosežemo.”