Turčija je dosegla 2 naslova prvaka in 2 drugi mesti na balkanskem prvenstvu v gorskih tekih

Turčija je osvojila drugo mesto na balkanskem prvenstvu v gorskih tekih

Na Balkanskem prvenstvu v gorskih tekih v Črni gori/Nikšiću je Turčija osvojila 2 naslova prvaka in 2 podprvaka ter zaključila tekmovanje s skupno šestimi stopničkami.

Z Balkanskega prvenstva v gorskih tekih je Turčija zapustila tekmovanja z dvema zlatima, dvema srebrnima in dvema bronastima medaljama. V moški konkurenci do 20 let je Abdulmeçit Açan s 6-metrsko progo opravil s 30.02.3 in postal balkanski prvak. Na isti dirki je Ümran Bulut končal na četrtem mestu s 30.20.09, drugi Mervan No s 3.02.0, Turčija pa je s točkami ekipno osvojila balkansko prvenstvo.

Zeynep Kaya je bila druga s 20 pri ženskah U-35.51.1, Gamze Altuntaş tretja s 35.56.3, Ceyda Pınar Melek peta z 39.13.2,

Tuğba Çelik je z 42.43.1 zasedel enajsto mesto, Turčija pa je zmagala na balkanskem prvenstvu z 10 točkami kot ekipa.

Nursena Çeto je zmagala na balkanskem prvenstvu s 57.44.9 točke pri seniorkah, Berfin Barışer je osvojila četrto mesto z 1.01.49.1, Aslı Kızılkaya pa je postala deveta reprezentanca s 1 točkami z 07.48.6:14.

V Big Menu je bil Yunus Emre Akkuş tretji z 1:03.46.9, Mustafa Bakır sedmi z 1:05.4.3 in Azaat Demirtaş enajsti z 1:07.05.7, Turčija je bila druga na Balkanu z 21. točke.