Ibrahimović je postal najstarejši strelec v zgodovini Serie A

Zlatan Ibrahimović je zadel enajstmetrovko proti Udineseju na svoji prvi tekmi za AC Milan po več kot enem letu in 18. marca postal najstarejši strelec v zgodovini Serie A.

Izkušeni strelec Ibrahimović, ki je bil pred kratkim vpoklican v švedsko izbrano vrsto, je v prekinitvi prvega polčasa doma zabil enajstmetrovko v drugem poskusu in postavil rezultat 1:1.

Prvi udarec za točko je zgrešil, ko pa je bil Beto kaznovan za posilstvo, je dobil drugo priložnost in streljal po sredini vrat.

Ibrahimović je z 41 leti in 166 dnevi presegel nekdanjega branilca AC Milana Alessandra Costacurto kot najstarejšega igralca v italijanski ligi.

Vendar je Milan na odmor vstopil z golom zaostanka, saj se je Beto za napako oddolžil z golom ob polčasu.

Ibrahimović je bil prvič po januarju lani uvrščen v začetno postavo trenerja Milana Stefana Piolija in mu predal kapetanski trak.

V tej sezoni je trikrat igral kot zamenjava, potem ko je bil z igrišč odsoten od maja lani po operaciji rekonstrukcije sprednje križne vezi na levem kolenu.