Cengiz Eroldu je bil ponovno izvoljen za predsednika upravnega odbora OSD

Cengiz Erol je bil ponovno izvoljen za predsednika upravnega odbora OSD
Cengiz Eroldu je bil ponovno izvoljen za predsednika upravnega odbora OSD

Združenje avtomobilske industrije (OSD), ki je najbolj zakoreninjena organizacija sektorja s svojimi 13 največjimi člani, ki oblikujejo turško avtomobilsko industrijo, je izvedlo svojo 48. redno generalno skupščino. Za predsednika je bil ponovno izvoljen Cengiz Eroldu, ki je lani na generalni skupščini prevzel predsedovanje upravnemu odboru združenja.

Združenje avtomobilske industrije (OSD), ki je najbolj zakoreninjena organizacija sektorja s svojimi 13 največjimi člani, ki oblikujejo turško avtomobilsko industrijo, je izvedlo svojo 48. redno generalno skupščino. V generalni skupščini, ki so se je udeležili namestnik ministra za industrijo in tehnologijo Mehmet Fatih Kacır ter predstavniki javnosti in deležniki sektorja; Podeljena so bila pomembna sporočila o posledicah potresne nesreče, delovanju avtomobilske industrije v tem procesu in pomenu prispevka avtomobilske industrije h gospodarstvu v tem obdobju. Medtem ko je bil Cengiz Eroldu ponovno izvoljen za predsednika v novem mandatu OSD, namestnik predsednika Süer Sülün, podpredsedniki Münür Yavuz, Erdoğan Şahin, Aykut Özüner in član računovodja Yusuf Tuğrul Arıkan, kot v prejšnjem mandatu.

"Nadaljujemo s podporo potresnemu območju"

V svojem govoru na generalni skupščini je Cengiz Eroldu izjavil, da so žalostni zaradi ene največjih naravnih nesreč v zgodovini naše države in dejal: »Tako kot v preteklosti, avtomobilska industrija še naprej dela z vso močjo, da bi zacelila rane. te katastrofe. Kot avtomobilska industrija smo se naučili lekcije iz potresa v Gölcüku leta 1999. Zato smo se kot avtomobilska industrija hitro odzvali. Naši člani že od 6. februarja nadaljujejo z raznovrstno podporo zavetiščem žrtev potresa, tako preko službe svojega strokovnega osebja v regiji. Člani OSD so med tem postopkom AFAD podarili več kot 30 vozil in v uporabo dodelili več kot 60 vozil. Človeško podporo je zagotavljalo skoraj 129 strokovnjakov, od tega 200 ekip za iskanje in reševanje. Material je dovažal z več kot 72 vozili, od tega 100 tovornjakov. Na žalost smo v potresnem območju izgubili svoje člane in zaposlene v servisni mreži ter njihove družine. Imamo objekte, ki so bili uničeni, močno in srednje poškodovani. Še naprej podpiramo celjenje ran tako naših organizacij kot vseh naših državljanov. Najpomembnejši način za premagovanje teh nesreč in težav, ki jih doživljamo, je, da država nadaljuje proizvodnjo in izvoz. Država mora še naprej ustvarjati vrednost. Pravzaprav je to letos naši avtomobilski industriji prineslo še pomembnejše odgovornosti.”

"Lastništvo velike in pomembne avtomobilske industrije je pravzaprav naš ponos"

Cengiz Eroldu, ki je ocenil tudi leto 2022 z vidika turškega avtomobilskega sektorja, je dejal: »Lani smo kot industrija v Turčiji proizvedli 1 milijon 350 tisoč vozil. To pomeni 6-odstotno rast glede na prejšnje leto. Kot industrija smo v zadnjih 10 letih vložili več kot 10 milijard dolarjev. Ponovno smo dosegli 1-odstotno rast izvoza s približno milijonom enot. Naš skupni izvoz je znašal 4 milijarde dolarjev. Smo panoga, ki ima zadnjih 31,5 let zunanjetrgovinski presežek. Leto 7 smo zaključili z 2022 milijarde zunanjetrgovinskega presežka. Po drugi strani seveda izstopa avtomobilska industrija kot panoga, ki služi tudi rasti in razvoju Turčije. Domači tržni delež domačih izdelkov, ki jih proizvede turška avtomobilska industrija, znaša 9,1 odstotkov pri avtomobilih, 39 odstotkov pri lahkih gospodarskih vozilih, 59 odstotkov pri tovornjakih, 65 odstotkov pri avtobusih in 100 odstotkov pri traktorjih. To dejansko kaže 90 stvari: ena je, da je delež domačih vozil v gospodarskih vozilih in traktorjih zelo visok, kar je zelo pomembna vrednost. Drugič, ta slika nam pokaže, kako avtomobilska industrija dejansko podpira rast države. Domači industrijalci lahko zadostijo skoraj vsem potrebam države, predvsem po težkih gospodarskih vozilih in traktorjih. To nastajajočo sliko je zelo težko uresničiti. Koliko držav v Evropi lahko danes vidimo takšno sliko? Verjetno se lahko tak rezultat zgodi le v 2-2 državah. Z drugimi besedami, v ponos nam je, da imamo tako veliko in pomembno avtomobilsko industrijo. Seveda pa naša avtomobilska industrija ne prispeva le s finančno in finančno podporo državi, ampak tudi z ustvarjanjem delovnih mest in raziskavami in razvojem.”

Eroldu je poudaril, da je avtomobilska industrija leta 2022 povečala svojo neposredno zaposlenost za 9 odstotkov, je dejal: »Po drugi strani pa imajo naši člani 15 centrov za raziskave in razvoj, naši skupni izdatki za raziskave in razvoj pa so leta 2022 znašali 7 milijard TL. Poleg tega imamo na področju raziskav in razvoja zaposlenih 5 tisoč 200 ljudi. Te številke vsako leto naraščajo. V prihodnjih letih bomo priča povečanju zaposlovanja v raziskavah in razvoju v avtomobilski industriji. Po drugi strani pa je avtomobilskemu sektorju leta 2022 uspelo pridobiti 236 patentov. Vse to so pomembni pokazatelji, kako voljno in navdušeno naša avtomobilska industrija dela na področju raziskav in razvoja.«

Turčija je 13. država na svetu, ki proizvede največ vozil!

Eroldu je spomnil, da je Turčija leta 2022 ohranila položaj 13. države, ki je proizvedla največ vozil na svetu, in dejal: »Ko pogledamo položaj turške avtomobilske industrije na svetovnem prizorišču, vidimo, da smo še naprej vodilni v gospodarskih vozil in traktorjev v Evropski uniji. Vse to so rezultati, ki jih je turška avtomobilska industrija dosegla s postavitvijo kamna na drugega v zadnjih 50 letih. Pravzaprav smo dobro začeli leto 2023. Ko gledamo; V prvih dveh mesecih smo skupno proizvodnjo povečali za 2 odstotkov. Po drugi strani pa smo prva 14 meseca zaključili z 8-odstotno rastjo našega izvoza in ta slika nam daje upanje za leto 2. Najpomembnejši sine qua non avtomobilske industrije je širitev industrijske proizvodnje. Naša industrija že ima kapaciteto 2023 milijonov. To zmogljivost želimo še povečati in ustvariti še več vrednosti. Tukaj imamo tri glavne teme. "Zaščita in razvoj izvoza, širitev domačega trga z upoštevanjem trgovinske bilance in pomladitev avtomobilskega parka," je dejal.

Strateški cilj sektorja je uvrstitev med 3 najboljše države v Evropi in med 10 najboljših držav na svetu v avtomobilski proizvodnji!

V govoru na generalni skupščini je predsednik OSD Cengiz Eroldu dejal: »Velika transformacija avtomobilske industrije in geopolitični razvoj, strogi podnebni cilji in krepitev trgovinskega okolja so izziv za vse nas. Kljub tem težavam verjamemo, da bomo uspehe nadaljevali tudi v prihodnjem obdobju. Seveda imamo en sine qua non za industrialce, vedno moramo dvigniti letvico. Z drugimi besedami, kot industrialci se nikoli ne moremo zadovoljiti z uspešnostjo, ki je zaostala ali nižja od naše trenutne uspešnosti. To je v našem DNK kot industriji. Zato želimo kot avtomobilska industrija kljub vsem težavam dvigniti lestvico. Kot sektor imamo strateški cilj biti med 3 najboljšimi državami v Evropi in 10 najboljših držav na svetu. Ti cilji bodo imeli velik vpliv na gospodarstvo naše države in naše ljudi. Ob 100-letnici naše republike bomo kot avtomobilski industrijalci nadaljevali z delom in sledili tem ciljem. Od tega ne bomo nikoli naredili koraka nazaj," je dejal.

Nagrade za dosežke so našle svoje lastnike!

Na rednem občnem zboru so razglasili tudi lastnike nagrad OSD za dosežke, ki potekajo že od devetdesetih let prejšnjega stoletja in so postale tradicionalne. Na podelitvi nagrad za dosežke OSD, katerih lastniki so bili določeni na podlagi uspešnosti v letu 1990, so bile tri članice z največjim obsegom izvoza med članicami OSD in članica z najvišjim odstotkom povečanja letnega izvoza po znesku. upravičeni do nagrade za izvozne dosežke.

Medtem ko so bili 2022 člani OSD, ki so v letu 3 registrirali največ patentov, upravičeni do prejema "Nagrade za tehnološke dosežke", je bil en član OSD nagrajen na področju projekta družbene odgovornosti podjetij, ki je bil prvič predstavljen leta 2019 in določen kot rezultat ocene neodvisna žirija.

Poleg »nagrad za dosežke«, določenih z ocenami članov OSD v okviru razumevanja kakovosti, zanesljivosti dostave, kompetentnosti v tehnološkem razvoju in meril konkurenčnosti, dobaviteljska podjetja, ki so prejela nagrade v kategorijah »tehnologija in inovacije« in » Prispevek k trajnosti«.

Podjetja, ki so upravičena do nagrade za izvozne dosežke

Tri članice OSD z največ izvoza po vrednosti leta 2022;

Ford Automotive Industry Inc. (6,3 milijarde dolarjev izvoza)

Toyota Automotive Industry Turkey Inc. (3,4 milijarde dolarjev izvoza)

Oyak Renault Automobile Factories Inc. (2,5 milijarde dolarjev izvoza)

članica OSD z največjim povečanjem izvoza na vrednostni osnovi v 2022;

Otokar Automotive and Defence Industry Inc. (40 % povečanje)

Podjetja, ki so upravičena do nagrade za tehnološke dosežke:

Mercedes Benz Turk A.S. (87 registriranih patentov)

Tofaş Turkish Automobile Factory Inc. (71 registriranih patentov)

Ford Automotive Industry Inc. (46 registriranih patentov)

Podjetja, ki so upravičena do nagrade za projekt družbene odgovornosti

Projekt Türk Tractor »En znak je dovolj«.

Podjetja, ki so upravičena do nagrade Supply Industry Award;

Člani OSD s proizvodno zmogljivostjo manj kot 100 tisoč:

Kale Oto Radytör San. ve Tic. Inc.

Sazcılar Otomotiv San. Trgovina Inc.

Člani OSD s proizvodno zmogljivostjo nad 100 tisoč:

TKG Avtomobilska industrija. ve Tic. Inc.

Vsi člani OSD:

PİMSA Automotive Inc.

Nagrada za tehnologijo in inovativnost:

Coşkunöz Metal Form San. ve Tic. Inc. »Digitalna transformacija in študije razvoja inženiringa«

Martur Fompak International »Izboljšanje uporabniške izkušnje z digitalnim dvojčkom in obogateno resničnostjo«

Podjetja, ki so upravičena do nagrade za prispevek k trajnostnemu razvoju;

Ak-Pres Automotive Inc.

Maxion Jantaş Jant Industrija in trgovina. Inc.

Günceleme: 17/03/2023 14:19

Podobni oglasi