Prvak v rokoborbi Kerem Kamal podaril svojo medaljo žrtvam potresa

Športnik mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine Izmir Kerem Kamal, ki je osvojil zlato medaljo na turnirju serije Ibrahim Moustafa v rokoborbi v Aleksandriji v Egiptu, je podelil svojo medaljo žrtvam potresa.

Svetovni prvak metropolitanske občine Izmir, rokoborec Kerem Kamal, je stopil na blazino v seriji Ibrahim Moustafa Ranking Series, ki se je začela v Egiptu 23. februarja. S težavo do 60 kilogramov je Kamal turnir začel v četrtfinalu. Atlet metropolitanske občine Izmir je s 5:2 premagal kitajski Liguo Cao in se uvrstil v polfinale. Kerem Kamal, ki je v polfinalu premagal kirgiškega tekmeca Nurmukhammeta Abdullaeva z 8:0, je premagal kazahstanskega rokoborca ​​Yemarja Fidahmetova z 9:0 in si okoli vratu nadel zlato kolajno.

“Darilo žrtvam potresa”

Rokoborec mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine İzmir Kerem Kamal, ki je dejal, da se je tega pomembnega prvenstva udeležil z globokim občutkom žalosti tistih, ki so izgubili življenje v potresu, je dejal: »Kot država smo v potresu doživeli veliko žalost. ki je potekal v Kahramanmaraşu. V Egipt smo prišli z grenkobo tega. Kot reprezentanca dobivamo dobre ocene. Zlato medaljo sem osvojil tudi tako, da sem premagal vse nasprotnike. Vesel sem zaradi tega, vendar je del mene zelo žalosten. To medaljo izročam našim državljanom, ki so izgubili življenje v potresu. Upam, da takšnih nesreč v prihodnosti ne bomo več doživeli.”