Turško prvenstvo v orientacijskem teku, ki ga je organizirala metropolitanska občina Kocaeli in je trajalo tri dni, se je končalo z dirkami 1. stopnje na dolge razdalje in hitrostjo. Po dirkah na srednje in dolge proge prva dva dneva v vasi Denizli v okrožju Gebze v Kocaeliju so se športniki zadnji dan pomerili v hitrostnih dirkah, ki so potekale na mestnem stadionu Gölcük za razvrstitev. Moški in ženske, ki zahtevajo odlično presojo in zahtevajo vzdržljivost, 17 klubov iz 41 mest, 110 športnikov iz 1134 provinc je postalo prvakov in se potegovalo za sodelovanje v turški orientacijski reprezentanci.
DODAN NASLOV 'ŠPORTNO MESTO'
Zadnji dan prvenstva je namestnik župana metropolitanske občine Yaşar Çakmak izjavil, da je Kocaeli po opravljenih športnih naložbah poleg številnih lepih nazivov zdaj dodal še naziv 'Športno mesto'. Çakmak je ob izražanju veselja, da gostijo prvenstvo, dejal: »Izredno smo veseli, da smo organizirali prvenstvo v orientacijskem teku s 41 klubi in 110 športniki iz 1134 različnih mest. Tukaj gostimo športnike iz različnih pokrajin. Ponosni smo bili na tisoče športnikov v Sports City Kocaeli. Tudi navdušenje naših športnikov je bilo vredno videti.”
VEČ KOT ZASLUŽI BITI PRESTOLNICA ŠPORTA
Župan Gölcüka Ali Yıldırım Sezer je v svojem govoru dejal: »Naše mesto si zasluži biti prestolnica športa z 2022 mednarodnimi, 8 nacionalnimi in skoraj sto organizacijami v Kocaeliju leta 30, ki ga gosti metropolit Kocaeli in pod vodstvom našega predsednika Tahirja . Čestitam vsem sodelujočim tekmovalcem, še posebej tekmovalcem, ki so se uvrstili na orientacijskem teku, ki je zahteven šport, katerega namen je čim prej doseči cilje, ki so navedeni na karti tekmovalne regije, ki jim je bila dana, in bi se rad zahvalil vsem, ki ste prispevali."
OBČINA, KI RADA IN PODPIRA ŠPORT
Predsednik turške orientacijske zveze prof. dr. Tekin Çolakoğlu je v svoji izjavi izjavil, da so dali začetek prve etape turškega prvenstva v orientacijskem teku v sezoni 2022-2023, ki je bilo organizirano s podporo metropolitanske občine Kocaeli, iz Kocaelija, in dejal: »Imeli bomo čudovito okolje z našimi 1 tekmovalci iz približno 110 klubov v zelo lepem okolju z našimi progami, ki jih lahko imenujemo popolno orientacijsko vreme. V tem smislu je regija Kocaeli izkušena regija in občina, ki je že prej gostila mednarodne organizacije. Rad bi se zahvalil tudi našemu metropolitanskemu županu Tahirju Büyükakınu.”
UVRSTITEV ŠPORTNIKOV
Nagrade zmagovalcem 1. stopnje dirk na dolge razdalje in hitrosti turškega prvenstva v orientacijskem teku so podelili podžupan Çakmak, župan mesta Gölcük Sezer, vodja oddelka Yıldırım, vodja zveze Çolakoğlu in člani upravnega odbora.
Dobitniki medalj v teku na dolge razdalje
K16A (64) 6,2 km 195 m 14 C
1. Melek Tekin – İnegöl Belediye SK
2. Hatice Elif Kurt – Altun Target GSK
3. Rabia Aslan – İnegöl Belediye SK
E16A (79) 6,7 km 180 m 15 C
1. Süleyman Efe Sari – Balikesir GSK
2. Kubilay Karataşlı – Çankaya Orienteering GSK
3. Yavuz Selim Song – Kayseri GSM
K16B (48) 4,2 km 90 m 12 C
1. Aleyna Zeybek – İnegöl Belediye SK
2. Fatma Sude Sarı – Tavşanlı Orienteering GSK
3. Gülsüm İkbal Şen – Bucak Bld. Oguzhan DSGSK
E16B (55) 4,8 km 120 m 15 C
1. Efe Aslan – Kuzey Orienteering SK
2. Ali Yavuz Gungor – Osmaniye OGIDOS
3. Ahmet Oguzhan Polat – Osmaniye OGIDOS
K18A (36) 6,8 km 190 m 18 C
1. Ayşa Asya Tuzcuoğulları – Balıkesir GSK
2. Avtobus Açıl – Balıkesir GSK
3. Sila Dursun – Bursa Target GDSK
E18A (47) 7,8 km 300 m 19 C
1. Hüseyin Şahan – Balikesir GSK
2. Utku Çiçek – Anadolu Orienteering SK
3. Oltar Ilgaz Tuzcuoğulları – Balikesir GSK
K18B (22) 4,6 km 115 m 15 C
1. Cemre Başak Özçelik – Düzce GHSK
2. Kayra Varol – Duzce GHSK
3. Saliha Polat – Batman GSM
E18B (24) 5,1 km 185 m 17 C
1. İlyas Barış Çalışır – Konya GSK
2. Çağrı Doğukan Özcan – Osmaniye OGIDOS
3. Ramazan Emre Öğdem – Bucak Bld. Oguzhan DSGSK
K20A (26) 7,8 km 300 m 18 C
1. Esma Melle – Anadolu Orienteering SK
2. Eylül Şenal – Ankara Orienteering SK-AOSK
3. Betül Önal – Anadolu Orienteering SK
E20A (37) 9,2 km 340 m 22 C
1. Orbay Fatih Yildiz – Balikesir GSK
2. Turgut Köse – Kastamonu Orienteering SK
3. Ahmet Polat – Tavşanlı Orienteering GSK
K20B (19) 5,0 km 170 m 14 C
1. Cansever Kurt – Športni klub Picolo
2. Ece Kırcı – Yıldız Technical Unv. SK
3. Acelya Buket Korkmaz – Športno društvo Pikolo
E20B (23) 4,0 km 160 m 15 C
1. Hüseyin Gökay – Akhisar Bel. SFSK
2. Tuna Şen – Yıldız Technical Unv. SK
3. Hamdi Koçaş – Konya GSK
K21A (42) 7,9 km 300 m 19 C
1. Aliye Ayta – Severni jelen DSK
2. Nur Gülnihal Çakır – Športni klub Picolo
3. L. Monika Etterle Biederman – İnegöl Orienteering GSK
E21A (96) 8,6 km 350 m 19 C
1. Fatih Şölen – Düzce Orienteering in Doğa SK
2. İlyas Avcı – Občina İnönü GSK
3. Nazım Altun – Turške oborožene sile FK-TAF
K21B (24) 5,6 km 165 m 13 C
1. Betül Ahıskalı – Ankara Orienteering SK-AOSK
2. Damla Barotcu – Düzce GHSK
3. Gülşah Karataşlı – Pusat SK
E21B (31) 6,4 km 200 m 18 C
1. Hüseyin Ergin – Osmaniye OGIDOS
2. Batuhan Gökkaya – Osmaniye OGIDOS
3. Oğuzhan Aşcıoğlu – Tehnična univerza Yıldız. SK
K21E (34) 8,9 km 340 m 20 C
1. Elif Gökçe Avcı – Občina İnönü GSK
2. Ayşe İşler – Gendarmerie Power SK
3. Hilal Oruç – İnegöl Orienteering GSK
E21E (62) 11,4 km 450 m 26 C
1. Ahmet Kaçmaz – žandarmerija SK
2. Koray Şahin – Turške oborožene sile SK-TAF
3. Özgür Fettah – Turške oborožene sile SK-TAF
K35 (10) 7,5 km 260 m 18 C
1. Elif Ateş – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Gonca Ünal – Istanbul Orienteering SK-IOG
3. Tatiana Kalenderoğlu – Istanbul Orienteering SK-IOG
E35 (29) 8,6 km 335 m 21 C
1. Abdullah Erdogan – žandarmerija SK
2. Pawel Jan Biederman – İnegöl Orienteering GSK
3. Sedat Caferoğlu – Edirne GSM
K40 (9) 6,1 km 185 m 13 C
1. Seda Arslan – Kompas Doga SK
2. Ahu Yetis – Yenimahalle Technical GSK
3. Sinem Deniz – Çankaya Orienteering GSK
E40 (25) 7,7 km 320 m 17 C
1. Bülent Şahin – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Reverend Cloud – Malatya GSM
3. Suat İpekoğlu – Yenimahalle Technical GSK
K45 (13) 5,3 km 175 m 11 C
1. Itır Atadian – Yakamoz GSK
2. Ayşegül Övünç – Yakamoz GSK
3. Cemile Usta – Istanbul Orienteering SK-IOG
E45 (13) 6,3 km 260 m 14 C
1. Mükremin Güven Solmaz – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Sinan Şen – Istanbul Orienteering SK-IOG
3. Yavuz Kurtuluş Anıl – Istanbul Orienteering SK-IOG
K50 (7) 4,8 km 195 m 13 C
1. Emine Öztürk – Bursa Orienteering SK
2. Lütfiye Kızılaslan Tosun – Mersin Bahriye Yelken Doğa SK
3. Nuran Demirer – Yakamoz GSK
E50 (16) 5,2 km 200 m 15 C
1. Cengiz Altun – Altun Orienteering in ASK
2. Master Ercüment – Istanbul Orienteering SK-IOG
3. Tanzer Dursun – Bursa Target GDSK
K55 (2) 4,5 km 160 m 13 C
1. Gulseker Altun – Bostanlispor GSK
2. Gülderen Saygı – Blacksmith Raiders GSK
E55 (14) 5,0 km 190 m 13 C
1. Yakup Yakupoğlu – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Abdullah Turan – Občina Ayancık SK
3. Necati Yıldız – Istanbul Orienteering SK-IOG
K60 (1) 4,1 km 120 m 14 C
1 Nigar Boz – gorništvo Doruk in DSK
E60 (8) 4,4 km 165 m 14 C
1. Rahim İlgenli – Ankara Orienteering SK-AOSK
2. Mehmet Cetin Simsit – Ankara Orienteering SK-AOSK
3. Hilmi Mert – Bursa Orienteering SK
EMAČIK (1) 3,7 km 80 m 11 C
1 Tahir Emre Esirgen – Ankara Orienteering SK-AOSK
Dobitniki medalj v sprinterskih dirkah
K16A (64) 2,6 km 40 m 14 C
1. Hatice Elif Kurt – Altun Target GSK
2. Melek Tekin – İnegöl Belediye SK
3. Medina Münevver Korkmaz – Niksar Belediye SK
E16A (79) 2,7 km 50 m 14 C
1. Gürhan Horasanlı – İnegöl Belediye SK
2. Kuzey Özkurt – Ankara Orienteering SK-AOSK
3. Demir Özgün – Bursa Orienteering SK
K16B (61) 2,4 km 45 m 12 C
1. Sümeyye Andaç – Pusat SK
2. Melike Korkmaz – Blacksmith Raiders GSK
3. Arjin Traveler – Batman GSM
E16B (67) 2,5 km 45 m 11 C
1. Ali Yavuz Gungor – Osmaniye OGIDOS
2. Eymen Buztaş – İnegöl Belediye SK
3. Mert Alp Cevik – Amazon Orienteering DSK
K18A (38) 2,7 km 50 m 14 C
1. Ayşa Asya Tuzcuoğulları – Balıkesir GSK
2. Avtobus Açıl – Balıkesir GSK
3. Azra Coşkun – İnegöl Belediye SK
E18A (50) 3,1 km 60 m 15 C
1. Hüseyin Şahan – Balikesir GSK
2. Oltar Ilgaz Tuzcuoğulları – Balikesir GSK
2. Utku Çiçek – Anadolu Orienteering SK
K18B (28) 2,5 km 45 m 11 C
1. Kayra Varol – Duzce GHSK
2. Nehir Alpur – Zeynep Gülin Öngör MTAL GSK
3. Sena Dağaşan – Altun Target GSK
E18B (30) 2,9 km 50 m 12 C
1. Çağrı Doğukan Özcan – Osmaniye OGIDOS
2. İlyas Barış Çalışır – Konya GSK
3. Emre Tezel – Mersin Bahriye Yelken Doga SK
K20A (28) 3,1 km 60 m 15 C
1. Esma Melle – Anadolu Orienteering SK
2. Beyza Nur Kaplan – Občina Yenimahalle SK
3. Betül Önal – Anadolu Orienteering SK
E20A (35) 3,5 km 70 m 17 C
1. Orbay Fatih Yildiz – Balikesir GSK
2. Baran Mola – Turške oborožene sile SK-TAF
3. Emirhan Camuka – Severni jelen DSK
K20B (19) 2,9 km 50 m 12 C
1. Cansever Kurt – Športni klub Picolo
3. Acelya Buket Korkmaz – Športno društvo Pikolo
3. Ayşegül Çürüttü – Kayseri GSM
E20B (24) 3,0 km 60 m 15 C
1. Tuna Şen – Yıldız Technical Unv. SK
2. Alperen Özcan – Altun Target GSK
3. Hamdi Koçaş – Konya GSK
K21A (46) 3,2 km 45 m 14 C
1. Hatice Adıbelli – Blacksmith Raiders GSK
2. L. Monika Etterle Biederman – İnegöl Orienteering GSK
3. Aliye Ayta – Severni jelen DSK
E21A (102) 3,3 km 50 m 17 C
1. Ridvan Cinar – Altun Target GSK
2. Erdi Arslan – Kastamonu Orienteering SK
3. Mustafa Ali Turkmenoglu – Pikolo SK
K21B (30) 2,9 km 50 m 12 C
1. Betül Ahıskalı – Ankara Orienteering SK-AOSK
2. Seher Aytüre – METU SK
3. Buse Doğan – Univerza zdravstvenih ved. SK
E21B (32) 3,0 km 60 m 14 C
1. İhsan Koçak – Balikesir GSM
2. Mehmet Dogan – VELO16 SK
3. Mehmet Can Guventurk – Osmaniye OGIDOS
K21E (35) 3,3 km 50 m 14 C
1. Elif Gökçe Avcı – Občina İnönü GSK
2. Ayşe İşler – Gendarmerie Power SK
3. Buket Aydın – Balikesir GSK
E21E (65) 4,1 km 70 m 18 C
1. Cansel Saraç – žandarmerija SK
2. Ahmet Kaçmaz – žandarmerija SK
3. Aziz Kızıltaş – Ankara Orienteering SK-AOSK
K35 (10) 3,2 km 45 m 14 C
1. Gonca Ünal – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Sevcan Sanver – Istanbul Orienteering SK-IOG
3. Emel Seçer Yılmaz – Istanbul Orienteering SK-IOG
E35 (30) 3,5 km 70 m 17 C
1. Abdullah Erdogan – žandarmerija SK
2. Cihan Sanver – Istanbul Orienteering SK-IOG
3. Sedat Caferoğlu – Edirne GSM
K40 (15) 3,2 km 60 m 16 C
1 Ahu Yetis – Yenimahalle Technical GSK
2. Seda Arslan – Kompas Doga SK
3. Gülcan Çelik – Kuzey Orienteering SK
E40 (28) 3,3 km 50 m 14 C
1. İlker Açık – Devrek Nature Explorers SK
2. Suat İpekoğlu – Yenimahalle Technical GSK
3. Ekrem Deniz – Çankaya Orienteering GSK
K45 (18) 2,6 km 60 m 13 C
1. Itır Atadian – Yakamoz GSK
2. Sevda Yalçın – Ankara Orienteering SK-AOSK
3. Munise Akdogan – Altun Target GSK
E45 (12) 3,1 km 60 m 15 C
1. Mükremin Güven Solmaz – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Yavuz Kurtuluş Anıl – Istanbul Orienteering SK-IOG
3. Sinan Şen – Istanbul Orienteering SK-IOG
K50 (7) 2,6 km 40 m 14 C
1. Emine Öztürk – Bursa Orienteering SK
2. Nuran Demirer – Yakamoz GSK
3. Ayşegül Güner Değirmenci – Altun Target GSK
E50 (18) 3,2 km 60 m 16 C
1. Cengiz Altun – Altun Orienteering in ASK
2. Aret Arapoğlu – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Master Ercüment – Istanbul Orienteering SK-IOG
K55 (3) 2,1 km 25 m 12 C
1. Yester Ani Arapoğlu – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Gülderen Saygı – Blacksmith Raiders GSK
E55 (15) 2,6 km 60 m 13 C
1. Yakup Yakupoğlu – Istanbul Orienteering SK-IOG
2. Necati Yıldız – Istanbul Orienteering SK-IOG
3. Abdullah Turan – Občina Ayancık SK
K60 (1) 2,1 km 25 m 12 C
1 Nigar Boz – gorništvo Doruk in DSK
E60 (7) 2,1 km 25 m 12 C
1. Rahim İlgenli – Ankara Orienteering SK-AOSK
2. Ömer Bilgen Özdemiroğlu – İzmir GSM
3. Koray Dever – Balikesir GSK
EMAČIK (1) 2,0 km 15 m 10 C
1 Tahir Emre Esirgen – Ankara Orienteering SK-AOSK
Najprej komentirajte