Izmirski taekwondoist Mehmet Efe Özdemir pri 17 letih postal balkanski prvak

Izmirski taekwondoist Mehmet Efe Ozdemir je postal balkanski prvak v svojih letih

Mehmet Efe Özdemir, uspešen taekwondoist iz metropolitanske občine Izmir, je pri 17 letih postal balkanski prvak.

Mehmet Efe Özdemir, uspešen taekwondoist Mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine Izmir, je pri 17 letih dosegel balkansko prvenstvo. 7-letni Mehmet Efe Özdemir je izjavil, da se je s športom začel ukvarjati pri 17 letih, da bi shujšal, in da je karate zamenjal za taekwondo po zaslugi svoje starejše sestre, je dejal: »Taekwondo sem začel v športnih šolah metropolitanske občine İzmir Klub mladih in športa. Moj prvi trener v našem klubu je bil Fethiye Tul. Všeč mi je bila ta veja s svojim zabavnim in veselim treningom. Potem sem spoznal naša trenerja Çetin Tül in Caner Büke. Po njihovi zaslugi sem dosegel te ravni.”

velik ponos

Uspešni športnik je povedal, da je v svoji karieri, ki traja od leta 2018, osvojil 11 državnih in mednarodnih medalj, in dejal: »Bil sem zelo ponosen na balkansko prvenstvo v Albaniji. V čast je bilo videti našo zastavo v zraku in zapeti našo himno. Preden sem šel na prvenstvo, so me podpirali vsi učitelji, prijatelji športniki in družina. To mi je dalo dobro samozavest. Moj edini cilj je bila zlata medalja in to sem dosegel. Želim nadaljevati ta uspeh v mednarodni organizaciji, ki bo marca 2023 v Bolgariji," je dejal.

Moj cilj so olimpijske igre

Mehmet Efe Özdemir je izrazil, da ima olimpijske cilje kot vsak športnik, in dejal: »Naš klub nas podpira v vseh pogledih. Upam, da bom z njihovo podporo zastopala našo državo na olimpijskih igrah. Pred tem pa si želim osvojiti najboljša mesta na vseh državnih in mednarodnih prvenstvih. Olimpijski prvak Servet Tazegül je trener državne reprezentance. To je zame velika priložnost. Koristijo mi njegove izkušnje in jemljem zgled.”

Kako je postal prvak?

Na prvenstvu v Draču v Albaniji je sodelovalo 10 tekmovalcev iz 446 držav. Mehmet Efe Özdemir, ki je nastopal v kategoriji plus 23 kilogramov, je na 78. balkanskem prvenstvu v taekwondoju v prvem krogu z 2:1 premagal Radeljaša Emirja iz Bosne in Hercegovine, v četrtfinalu pa Grka Petrosa Bouklasa z 2:0. Uspešni atlet Özdemir, ki je v polfinalu premagal bosanskega atleta Tarika Rasaka z 2:0, je v finalu premagal romunskega tekmeca Laurentiuja Snacova z 2:0 in si okoli vratu nadel zlato kolajno.