Dež medalj za Izmirjeve zvezde leta 2022

Dež medalj za zvezde Izmirja

Športniki mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine Izmir so pustili pečat letu 2022 in osvojili 43 medalj, od tega 347 mednarodnih. Kerem Kamal je postal svetovni prvak v rokoborbi, Onur Taştan pa evropski prvak v judu.

Mladinski in športni klub metropolitanske občine Izmir, ki je po številu športnikov in podružnic eden največjih športnih klubov v Turčiji, je leta 2022 znova dosegel pomemben uspeh. Športniki iz Izmirja, ki so tekmovali v skupno 41 panogah, so osvojili 127 medalj, od tega 347 zlatih. 43 od teh medalj je prišlo iz mednarodnih organizacij.

Judoisti spet na vrhu

Vrhunec v posameznih panogah je bil kot vsako leto ponovno v judu. Judoisti so skupno 39-krat stopili na stopničke z 26 zlatimi, 28 srebrnimi in 93 bronastimi medaljami na državnih in mednarodnih tekmovanjih. Za judom sta si drugo mesto razdelila triatlon in drsanje s po 49 medaljami. V İzmir je prišlo 24 zlatih, 18 srebrnih in 7 bronastih v triatlonu, 22 zlatih, 15 srebrnih in 11 bronastih v drsanju. Gimnastika se je uvrstila na tretje mesto s skupno 11 medaljami, od tega 6 zlatih, 11 srebrnih in 28 bronastih. V plavanju je bilo osvojenih 27 medalj, v sabljanju in lokostrelstvu po 18 medalj, v taekwondoju in atletiki po 17 medalj, v tenisu 11 medalj, v rokoborbi 9 medalj in v namiznem tenisu za invalide 5 medalj.

43 mednarodnih medalj

Športniki metropolitanske občine Izmir so na mednarodnem prizorišču osvojili 15 medalj, 16 zlatih, 15 srebrnih in 43 bronastih. Judo je z 19 medaljami zasedel prvo mesto na lestvici tistih, ki so prejeli največ medalj iz tujine. Judu je sledila gimnastika z 9 medaljami, tretje mesto pa je zasedlo drsanje s 7 medaljami. Taekwondo 4 medalje, rokoborba in lokostrelstvo po 2 medalji.

Kerem Kamal je postal svetovni prvak

Največji uspeh na mednarodnih tekmovanjih je dosegel rokoborec Kerem Kamal. Mlada rokoborka je na svetovnem prvenstvu v grško-rimskem slogu U23 v Španiji osvojila zlato medaljo. Emrah Kuş je na islamskih solidarnostnih igrah v Konyi dosegel tretje mesto in v İzmir prinesel bronasto medaljo. Duru Çimen, Gökçe Doğa, Batu Tasasız, Deniz Tarım in Derya Taiga so osvojili medalje v drsanju na mednarodnih tekmovanjih v Srbiji, Bolgariji in Istanbulu. Eren Özdemir, ki je tekmoval na poletnih gimnazijskih igrah, je bil drugi na svetu, 17-letni Mehmet Efe Özdemir pa je postal balkanski prvak.

Gökhan Biçer je evropski prvak v judu

V judu so Enes Bilge, Yusuf Özel, Mervenur Alkış, Berat Bahadır, Şeydanur Aydın, Musa Şimşek ter slabovidna športnika Gökhan Biçer in Onur Taştan osvojili medalje na svetovnem in evropskem prvenstvu. Gökhan Biçer je v Italiji postal evropski prvak v kategoriji do 90 kg, na svetovnem prvenstvu pa je osvojil srebrno in bronasto kolajno. Onur Taştan je na svetovnem prvenstvu osvojil tudi srebrno medaljo v kategoriji do 90 kilogramov, naša atleta pa sta imela veliko prednost na poti do olimpijskih iger v Parizu 2024. Altan Doğan je iz tujine v gimnastiki prinesel 9 osvojenih medalj. Alp Deniz Öcek, Selin Naz Öcek in Lina Elmiladi so se uvrstili na stopničke v sabljanju. V lokostrelstvu je Sıla Özdemir na tekmovanju Gymnasiade 2022 osvojila dve srebrni medalji.

Velik uspeh v vaterpolu

Uspehi v vaterpolu, ki je bil ustanovljen leta 2021, so se nizali tudi v letu 2022. Vaterpolisti, ki so lani zmagali v pokalu za moške in ženske v kategorijah U15, U17, U19, so v letu 2022 postali drugi v ligah U21 za ženske in U17. V ženski 1. ligi je dosegla naslov prvaka. V İzmir so pripeljali prvenstveni pokal prve lige U19 za ženske in 1. lige U15 za ženske. V umetnostnem drsanju je klubsko prvenstvo osvojil leta 2. Ženska ekipa podvodnega ragbija je osvojila drugo mesto v ligi. Nogometna ekipa amputirancev je osvojila tudi pokal za tretje mesto tako v super ligi kot v turškem pokalu.

Ponosni smo na svoje državljane

Športniki, ki so odšli v nogometno reprezentanco za invalide in košarko na vozičkih, so delili zelo pomembne uspehe. Vratar Erdi Aslan in opremljevalec Polat Doğan sta postala imeni, ki sta zastopala naš klub v nogometni reprezentanci amputirancev, ki je z zmago nad Angolo v Istanbulu osvojila naslov svetovnega prvaka. Naša reprezentanca, za katero so igrali košarkarji Wheelchair Basketball Team Hasan Efetürk, Rıdvan Aksoy, Mahmut Açıkgöz in Arda Albayrak, je igrala v finalu svetovnega prvenstva do 23 let na Tajskem in zasedla drugo mesto. Košarkarska reprezentanca na vozičkih, v kateri so Ahmet Efetürk, Mahsum İpekişen, Rıdvan Aksoy, Hakan Kıroğlan in maser Serkan Sezginci, je dvignila naslov prvaka v evropski ligi B.

Odlična predstava posebnih športnikov

Posebni športniki Mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine Izmir so prav tako dosegli pomemben uspeh. Umurcan Aydınoğlu je na državnih tekmovanjih, ki se jih je udeležil, osvojil 3 zlate, 1 srebrno in 2 bronasti medalji. Tuna Tunca je prejela aplavz za svoj nastop z osvojitvijo 1 zlate in 1 srebrne medalje na državnih tekmovanjih.