Izmirski rokoborec Kerem Kamal je postal svetovni prvak

Izmirli Guresci Kerem Kamal je postal svetovni prvak

Rokoborec mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine Izmir Kerem Kamal je na svetovnem prvenstvu U23 v rokoborbi, ki je potekalo v Španiji, premagal svojega azerbajdžanskega nasprotnika v kategoriji do 60 kg in osvojil zlato medaljo.

Rokoborec Kerem Kamal iz mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine Izmir se je zapisal v zgodovino. Kamal je na svetovnem prvenstvu v rokoborbi do 23 let, ki je potekalo v Španiji, osvojil zlato medaljo, ko je v kategoriji do 60 kg premagal azerbajdžanskega nasprotnika.

Na velikanski organizaciji, ki je potekala v Pontevedri v Španiji med 13. in 19. oktobrom, se je evropski prvak Kerem Kamal pomeril z azerbajdžanskim tekmecem Nihatom Zahidom Mammadlijem v rokoborbi v grško-rimskem slogu do 60 kg.

Kamal Azeri je nasprotnika premagal s tehnično premočjo 8:0. Kamal je v 1/8. prvenstva premagal Iranca Omida Hosseina Aramija, v četrtfinalu Izraelca Melkamuja Feteneja, v polfinalu pa Gruzijca Iraklija Dzimistarišvilija.