Dokuz Eylül Rally je osvetlil noč

Deveti september Rally polepša noč

V organizaciji avtomobilskega športnega kluba Aydın (AYOSK) je potekala četrta dirka Egejskega pokala 2022, reli Dokuz Eylül, na kateri je sodelovalo 5 ekip v 17 različnih kategorijah. Rally, ki ga sestavljajo štirikratne prevoze 5,60 km dolge specialne etape Yahselli med Yahsellijem in jezom Emiralem, se je začel ob 18.45 in končal ob 24.00.

V konkurenci z zelo visoko zmogljivostjo s Subaru Imprezo GC8 sta Orhan Gül in Alp Atak zaključila večer na prvem mestu v kategoriji 4. Özgür Yuruk-Serkan Şahiner, ki je tekmoval s Subaru Imprezo WRX, je v tej kategoriji zasedel drugo mesto. Eno najljubših imen dirke, dvojec Levent Şapçılar in Özden Yılmaz, sta se v drugi etapi prevrnila s svojima avtomobiloma Ford Fiesta Rally3 in zapustila dirko. Po tej nesreči je bila druga hitrostna preizkušnja odpovedana.

V kategoriji 3 je Gürol Baranlı-Alperen Tetik, ki je začel s svojim novim avtomobilom Fiat Egea, zasedel prvo mesto, medtem ko je Osman Ceylan-Batuhan Doğan iz drugega Fiat Egea zasedel drugo mesto, medtem ko je Sinan Yardimici-Ipek Tuğşe Özdemir, ki je tekmoval s Peugeotom 106 GTI je bil tretji.

Na mitingu, na katerem je sodelovalo pet ekip iz Ankare, so v kategoriji 2 stopničke zasedli atleti iz Izmirja. Mithat Diker-Erdal Oral, prvi v svojem razredu na 2800 kilometrov dolgem reliju TransAnatolia, eni najzahtevnejših dirk na svetu, ki je potekala v minulih dneh, je stopil tudi na zmagovalni oder na XNUMX. septembrskem reliju, edinem nočnem reliju. te sezone. Med dvema ekipama, ki sta tekmovali s Fiat Paliom, je Hakan Akman-Alp Arıca zasedel drugo mesto, Erdal Oral-Funda Oral pa tretje mesto.

V konkurenci s Ford Fiesto R1 v kategoriji 1 je bila prva najljubša ekipa dneva Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken. Kopilot namestnika sil Aydın Erim Ozan Cihan Doğan, ki je že več kot 30 let aktiven športnik v avtomobilskem športu, je v tej kategoriji zasedel drugo mesto. Mustafa Nazik-Süleyman Yanar, ki je tekmoval s Fiatom Paliom, je edini letošnji nočni reli končal na tretjem mestu. Yasemin Erikli je osvojila prvo mesto v kategoriji žensk, Nurdan Bigeç je zasedla tretje mesto, İpek Tuğşe Özdemir je zasedla drugo mesto in Funda Oral je zasedla prvo mesto v razvrstitvi kopilotk.

Koçarlı Climbing, zadnja tekma Egejskega pokala 2022, ki ima še štiri etape zaostanka z relijem Dokuz Eylül, bo potekala na 7-kilometrski stezi v mestnem gozdu Adnan Menderes v okrožju Koçarlı v provinci Aydın 8.-5. oktobra.