Plezalna tekma İzmir Kınık je pritegnila veliko zanimanja

Plezalna tekma Izmir Kinik je vzbudila veliko zanimanja

Plezalna dirka İzmir Kınık, ki je bila vključena v plezalno prvenstvo Turčije AVIS 2022, ki ga je organiziral İzmir Motorsports and Automobile Club (İMOK) s prispevki občine Kınık in Yaşaroğlu Automotive z glavnim sponzorstvom ICRYPEX, je pritegnila veliko pozornosti.

Na koncu dirke, ki je potekala s tremi izvozi na 5,8-kilometrski cesti Köseler, je İlker Aktaş iz ekipe Ülkü Motorsport z Opel Corso GSI osvojil prvo mesto v kategoriji 1, medtem ko je Sevcan Sağıroğlu zasedel drugo mesto s Ford Fiesto R1. V kategoriji 2 sta Ford Fiesta R2T in Cem Yudulmaz iz Ülkü Motorsport postala najhitrejša imena dneva, medtem ko je Kaan Kara z Opel Corso GSI iz iste ekipe zasedel drugo mesto, Çiğdem Tümerkan s Citroen Saxo VTS pa tretje mesto.

Ahmet Keskin, ki je tekmoval z Opel Corso OPC v imenu Neo Motorspora v kategoriji 3, je nadaljeval svoj prvi niz v İzmirju, medtem ko je Kemal Gürsoy, ki je tekmoval za Opel Corso OPC za Ülkü Motorsport, osvojil drugo mesto, Eda Soylu iz Neo Motorspora pa z Tretje mesto je osvojila Opel Corsa OPC. V kategoriji 4 je z Mitsubishi Lancer EVO IX Selim Bacıoğlu iz GP Garage My Team osvojil prvo mesto in zabeležil najboljši čas dneva. V tej kategoriji sta Mitsubishi Lancer EVO IX in Sinan Soylu iz ekipe GP Garage My Team končala dan na drugem mestu, tretje mesto pa je zasedel Ümit Ülkü iz Ülkü Motorsport s svojo Opel Corso OPC.

Medtem ko je bil Ülkü Motorsport ekipni zmagovalec dirke, sta Opel Corsa OPC in Eda Soylu zasedla prvo mesto, Ford Fiesta R5 in Sevcan Sağıroğlu drugo mesto ter Citroen Saxo VTS in Çiğdem Tümerkan tretja v ženski razvrstitvi, v kateri je bilo 1 športnic. se je udeležilo.

Prvenstvo Turčije v plezanju AVIS 2022 se bo nadaljevalo s šesto dirko, ki jo bo 01. in 02. oktobra organiziral Istanbulski avtomobilski športni klub (İSOK).