Zmaga v Dikiliju, Ukrajini in Latviji

Zmaga v Dikili Ukrajini in Latviji

Končalo se je štiridnevno svetovno prvenstvo FIVB v odbojki na mivki do 19 let, ki je potekalo v Dikiliju. Na prvenstvu, ki je spremljalo razburljivo tekmovanje, sta se srečno razpletli Ukrajina pri ženskah in Latvija pri moških.

Ukrajina pri ženskah in Latvija pri moških sta postali prvaki na svetovnem prvenstvu FIVB v odbojki na mivki do 19 let, ki ga je organizirala metropolitanska občina Izmir v sodelovanju z občino Dikili, Turško odbojkarsko zvezo (TVF) in Mednarodno odbojkarsko zvezo (FIVB) ob sponzorstvu AXA. Sigorta.

V ženski finalni tekmi štiridnevne organizacije v Dikiliju je ukrajinska dvojica Serdiuk-Romaniuk z 2:0 premagala ameriško dvojico Massey-Pater in se uvrstila na evropsko prvenstvo. Tretje mesto je osvojila Kanadčanka Glagau-Sorra, ki je z 2:0 premagala Američanko Kubiak-Showalter.

V moški finalni tekmi je bela ekipa Fokerots-Auziņš iz Latvije z 2:0 premagala modro ekipo Bulgacs O.-Teteris iz Latvije in se uvrstila v pokal. Tretje mesto je zasedla Francija, ki jo sestavlja dvojica Canet-Rotar, ki je premagala dvojico Armellini-Acerbi iz Italije z 2:0.
Športnikom so nagrade in medalje podelili namestnik predsednika TVF Alper Sedat Aslandaş, podžupan metropolitanske občine İzmir Mustafa Özuslu, župan Dikili Adil Kırgöz, guverner okrožja Dikili Ali Edip Budan, član upravnega odbora TVF Metin Mengüç, izvršni direktor Southwest Sports Gürsel Yeşiltaş, AXA Sigorta Direktor Pazarlama ve Digital Solutions Cemal Çırpılar, tehnični delegat FIVB Joep Van Iersel, sodnik FIVB delegat Jeffrey Brehaut.