Kolesarska reprezentanca je zasedla zmagovalni oder na dirkah v dolini Koramaz

Reprezentančna kolesarska zaprta proga v dolini Koramaz

Končani sta etapi pokala Kayseri MTB Cup in Erciyes MTB Cup mednarodnih gorsko kolesarskih dirk Erciyes. Kolesarji so dva dni vrteli pedala v dolini Koramaz na zahtevni progi v zgodovini in naravi.

Kayseri Erciyes, ki je postal središče kolesarstva, še naprej gosti mednarodna gorsko kolesarska tekmovanja.

Pod vodstvom Mednarodne kolesarske zveze – UCI in Turške kolesarske zveze, Erciyes High Altitude and Sports Tourism Association, pod pokroviteljstvom metropolitanske občine Kayseri, Erciyes A.Ş. Končani sta bili prvi dve etapi mednarodnih gorsko kolesarskih dirk Erciyes, ki sta bili organizirani s podporo bolnišnice Hüma.

Prvi dan organizacije je potekala etapa Kayseri MTB Cup, drugi dan pa etapa Erciyes MTB Cup. Profesionalni kolesarji so tekmovali na progi v dolini Koramaz, ki je na Unescovem poskusnem seznamu svetovne dediščine Kayseri.

Športniki so se trudili priti do cilja s prečenjem zgodovinskih tekstur, čez strme skale, v bujni naravi vzdolž 27 km dolge proge Cross Country Olympic / XCO.

Po rezultatu etape Erciyes MTB Cup je Abdulkadir Kelleci iz nacionalne kolesarske reprezentance zasedel prvo mesto, Furkan Akcan je bil drugi in Ahmet Can Akpınar tretji.

Pri ženskah je bila prva Alina Sarkulova iz Kazahstanske kolesarske ekipe, druga pa Tatyana Geneleva iz iste ekipe.

Na podelitvi so zmagovalcem podelili medalje in pokale.

Mednarodne gorsko kolesarske dirke Erciyes se bodo 24. in 25. septembra 2022 nadaljevale z etapama Miniature Cappadocia MTB Cup in Soğanlı MTB Cup.