Zadnje razmere v gozdnem požaru v Marmarisu že drugi dan!

Zadnje razmere v požaru v Marmarisu, ki traja že tretji dan
Zadnje razmere v požaru v Marmarisu že drugi dan!

Gozdni požar, ki je izbruhnil v okrožju Marmaris v Muğli, je drugi dan napredoval na eni točki. Letala so s prvimi jutranjimi svetlobami začela podpirati gašenje požara, ki je še vso noč posredoval s kopnega. Guverner Muğle Orhan Tavlı je dejal: »Vse naše ekipe so se močno borile za nadzor gozdnega požara, ki se je zgodil v Marmarisu.

V gozdu, obdanem z rdečimi borovci v okrožju Yalancıboğaz v okrožju Marmaris v Muğli, je včeraj okoli 12.30 izbruhnil požar. Po obvestilu je požar posredoval po zraku s 13 helikopterji, 8 letali regionalnega direktorata za gozdarstvo Muğla in po kopnem z 20 vodnimi brizgalkami in 200 gozdnimi delavci. Ogenj se je hitro širil, saj je veter naraščal.

Ponoči so požare posredovali s kopnega. S prvim jutranjim svitom se je začela letalska intervencija. Z intenzivnim posredovanjem ekip se nadaljuje obvladovanje požara, ki se nadaljuje na grebenu gore Balan.

Guverner Muğla Orhan Tavlı je v svoji zadnji izjavi danes ob 07.30 dejal: »Vse naše ekipe so se močno borile za nadzor gozdnega požara, ki se je zgodil v Marmarisu. Gozdni junaki so se dan in noč borili za zaščito zelene domovine, dokler ni ugasnil zadnji plamen. Požar je pod nadzorom," je dejal.

Podobni oglasi

Najprej komentirajte

Yorumlar