Objava rezultatov tekmovanja Festivala vodnih športov Rumkale

Objavljeni so rezultati tekmovanja Festivala vodnih športov Rumkale, ki ga organizira metropolitanska občina Gaziantep in je letos potekal že 5. Zmagovalci festivala, ki je potekal v Rumkalah, biseru Evfrata, so bili nagrajeni.

Da bi Rumkale, kjer se prepletata narava in zgodovina, predstavili svetu in povečali zanimanje za šport, so se na festivalu, ki se ga je udeležilo 13 športnikov iz 38 držav in 350 mest, tekmovalci močno pomerili v zmajevih čolnih, vaterpolu in plavanju. dirke ves dan.

NAGRADE SO OSVOJENE V KATEGORIJAH FESTIVALA

Na tekmovanju Dragon boat, ki je prvo tekmovanje festivala vodnih športov Rumkale v okrožju Yavuzeli in poteka z edinstvenim razgledom, je bila prva ekipa občine Samsun, druga ekipa A&T Bank in tretja ekipa Balence Tuzla. V tekmovanjih v vaterpolu je prvo mesto zasedla ekipa občine Şehitkamil, drugo mesto ekipa Elazığ in tretje mesto ekipa Mersin Mert.

V starostni skupini od 18 do 29 let je bil Doğukan Ulaç prvi, Barış Şahin drugi, M. Talha Eryılmaz tretji v starostni kategoriji od 18 do 29 let za moške od XNUMX do XNUMX let, medtem ko je bil Sude Nas Çakmak, drugi Ece Turgut in Nilsu Kalem je na odprtem tekmovanju v plavanju zasedla tretje mesto.

V moški kategoriji na 3500 metrov je bil prvi Yusuf Balaban, drugi Mustafa Arda Çulha in tretji İhsan Aybars Akay, med ženskami pa Elanur Kart prva, E. Yaren Konaç druga in Beril Öztürk tretja. V starostnih kategorijah sta zmagovalca v skupini od 14 do 15 let İhsan Aybars Akay pri moških in Elanur Kart pri ženskah; Drugo mesto sta zasedla Kadirhan Sağlam in Cemre Naz Karabıçkı, tretje pa Ekin Kılıç in Ceylin Naz Yavuz. Pri moških od 16 do 17 let je bil prvi Yusuf Balaban, drugi Mustafa Arda Çulha, tretji pa Toprakcan Şahin. Pri ženskah je E. Yaren Konaç osvojila prvo mesto, Beril Öztürk drugo in Büşra Balaban tretja v isti starostni kategoriji.

Na 2000 metrov: Anıl Ulusoy je bil prvi v kategoriji moških od 10 do 11 let, drugi je bil Osman Kart, tretji Aydın Ege Özsoy; V kategoriji od 12 do 13 let je Berkin Avcı osvojil prvo mesto, Yalçın Ulusoy je bil drugi, Bekir Sıvacı pa tretji; V kategoriji nad 30 let je prvi končal Zihni Ademoğlu, drugi Olcay Batu Coşkuner in tretji Basel Shikh Osman. V kategoriji žensk od 10 do 11 let je bila prva İlknur Doğan, druga Hatice Cansu Turan, tretja pa Işıl Ada Ertan; V kategoriji od 12 do 13 let je bila prva İkra Sıvacı, druga Zeynep Buğlem Ulusoy, tretja Ece Erdoğan; V kategoriji nad 30 let je bil prvi Pınar Arpınar Avşar, drugi Çilem Çelik in tretji Meltem Kalkan.

Istočasno je Zihni Âdemoğlu v kategoriji nad 2000 let v teku na 30 metrov bil prvi, Berkin Avcı drugi in Yalçın Ulusoy v kategoriji 12-13 let, İkra Sıvacı pa prvi, Zeynep Buğlem Ulusoy drugi in Ece Erdoğan tretji v ženski kategoriji, v kategoriji 12-13 let.

Nagrado je prejel športnik, ki je prvi končal tekmo v odprtem plavanju, skupaj z guvernerjem Davutom Gülom in metropolitansko županjo Fatmo Şahin, medtem ko je druge športnike, ki so bili nagrajeni na tekmovanju, nagrade podelila Zekeriya Efiloğlu, vodja mladinskih storitev in športa Oddelek.