3. stopnja turškega prvenstva v disciplini Skateboard Street je končana

Etapa turškega prvenstva v disciplini Skateboard Street je končana

Končana je 3. etapa turškega prvenstva Skateboard Street Discipline, ki ga je organizirala Turška zveza za rolkanje in gostila občina Esenyurt.

Safa Merve Nalçaçı je postala prvakinja Turčije v ženski kategoriji, medtem ko je bila Melis Sakaoğlu druga in Aysel Özgür tretja. Okan Gökçek je v moški kategoriji osvojil zlato medaljo in postal turški prvak. V isti kategoriji je bil Recep Canal drugi, Emre Töre pa tretji. Medtem ko so prvaki prejeli medalje in darila župana Bozkurta, so darila, ki jih je pripravila občina Esenyurt, prejeli športniki, ki so se uvrstili med 9 najboljših pri moških in med 20 najboljših pri ženskah.

Predsednik Bozkurt je dejal, da se bodo mladi Esenyurta spominjali po dobrih stvareh:

»To je največji objekt za rolkanje na evropski strani. Zasnovali smo ga skupaj z Rolkarsko zvezo. Naš cilj; usmerjati naše otroke in mladino k športu, disciplini in morali. Zato bomo s takimi objekti to lahko dosegli. Esenyurt je okrožje, polno energičnih mladih ljudi. Gradimo prostore za sprostitev energije mladih. Verjamem, da bodo prebivalci Esenyurta prišli v položaj, da bodo predstavljali Turčijo v tujini. Od tu naprej bo našo državo skupaj z Zvezo za rolkanje predstavljalo nekaj naših študentov. Zelo smo veseli. Morda ne zelo velika naložba, a zelo pomembna naložba.”

Občini Esenyurt se zahvaljujemo za njihovo podporo, turška šampionka v rolkanju Safa Merve Nalçacı pa je dodala:

»Sem nacionalni rolkar in državni športnik. Najprej sem zelo vesel. Prvo mesto nas je naredilo zelo ponosne. Kot ženske razbijamo predsodke. Zelo sem vesel za punce. Naše število se povečuje. Včasih smo imeli 3 ali 4 rolkarje, zdaj je 18 rolkarjev nastopilo zelo dobro, dobili smo diplomo. Pred nami so olimpijske dirke 2024, upam, da bomo to priložnost dobili skupaj z dekleti.”