Yedikule Hisarı je gostil organizacijo 'Drone Races Victory Cup'

Yedikule Hisari je gostil organizacijo zmagovalnega pokala dirk z droni

Finalna tekmovanja organizacije Drone Races Victory Cup, ki jih organizira občina Fatih, so zaključena. Zmagovalci natečaja so prejeli nagrade iz rok župana Fatiha Ergüna Turana.

Organizacija Drone Races Victory Cup, ki jo je organizirala občina Fatih skupaj s Tech Drone League, se je končala po finalnih dirkah, ki so potekale včeraj zvečer. Organizacija, ki jo je gostila občina Fatih v trdnjavi Yedikule, je prvič potekala na zgodovinskem prizorišču. Prvi dan so se piloti brezpilotnih letal pomerili v treningih in kvalifikacijskih krogih, drugi dan pa so s kvalifikacijskimi vožnjami dosegli naslov prvaka. Finalne vožnje so bile v večernih urah na 12 kvadratnih metrov veliki progi, posebej osvetljeni z LED diodami, obdani s tisoč kvadratnimi metri zaščitnih mrež, sestavljenih iz 11 ovir in 3 zavojev. Slike v očalih pilotov bodo v živo prenašali na LED zaslonih na odru in občinstvo je delilo navdušenje pilotov. V kategoriji ekipne dirke sta Eren Çolak in Batuhan Koç iz modre ekipe osvojila prvo mesto s 6 tisoč TL, Hüseyin Yılmaz Çimen in Özgür Can Özçelik iz zelene ekipe sta osvojila drugo mesto s 3 tisoč TL ter Hüseyin Ablak in Deniz Sarel iz rumene ekipe je osvojil tretje mesto z 2 tisoč TL. V kategoriji posameznikov je Hüseyin Ablak osvojil prvo mesto s 3 tisoč 500 TL, Hüseyin Yılmaz je bil drugi z 2 tisoč TL in Eren Çolak tretji s 500 XNUMX TL. Podelitve po finalnih vožnjah se je udeležil tudi župan Fatiha Ergün Turan, ki je tekmovalcem podelil priznanja.

Župan Fatiha Ergün Turan je dejal: »Tuk v regiji trdnjave Yedikule v pomembnem delu našega Fatiha so potekale dirke z droni, morda najnovejša stopnja tehnologije. Organizacija je bila dobra, saj je sodelovalo 48 ekip. Sodelovali so mladi iz vse Turčije, iz vseh starostnih skupin, iz vseh poklicev, iz petih različnih lig o dronih. Tukaj so bila zelo zanimiva tekmovanja. Na tem zgodovinskem mestu je bila zanje drugačna izkušnja. Sodeloval sem tako prvi dan, danes pa sem gledal finalno tekmovanje. Cilj teh tekmovanj je povečati zanimanje mladih za tehnologijo. Imamo res nadarjene mlade ljudi. Upam, da bomo naslednje leto lahko izvedli to tekmovanje tukaj. Mlade v Turčiji tehnologija zelo zanima, verjamem pa, da se bo s tekmovanji zanimanje mladih za tehnologijo še povečalo.