Objavljeni so vodje skupin Eker Olympos Regatta Tirilye Inner Bay Stage

Napovedani vodje skupin Eker Olympos Regatta Tirilye Koy Ici Stage

Na regatah TAYK – Eker Olympos Regatta, ki jih z zanimanjem spremljajo ljubitelji jadranja, se bije boj, kot se spodobi za 10. obletnico organizacije. V okviru TAYK – Eker Olympos Regatta 2022; Znani so zmagovalci dirk Moda – Tirilye Races, ki so potekale 19. avgusta, in dirk Tirilye Inner Bay Races, ki so potekale 20. avgusta.

Štart regate, ki je potekala ob glavnem sponzorstvu Eker Dairy Products in v sodelovanju z Bursa Sailing Clubom in Moda Deniz Clubom, je bil dan 19. avgusta zvečer ob obali Moda Deniz Cluba. Ekipe, ki so regato začele z močnim vetrom, ki prinaša užitek jadranja do vrha, so ves večer prenašale težke razmere na morju in dosegle Tirilye, očarljivo mesto Bursa. Določeni so bili zmagovalci trikotne dirke v zalivu, ki je potekala v Tirilyeju, in čolni, ki so končali prvi.

Vodilni v prvi etapi – Moda Deniz Club

Eker 00 je bil najhitrejši čoln v prvi etapi dirke, ki je potekala pod motom "Ujemi veter", s časom 47:43:40 ure, medtem ko so bili vodilni v kategoriji etape Tirilye Bay Inside navedeni kot sledi:

IRC 0: Skupina Eker – Eker 40
IRC I: Columbia Alize – Alize 1070
IRC II: Pijača Coca Cola – Das Carina
IRC III: Nts Consulting Falcon

Vodilni v drugi etapi – Tirilye Bay İçi

Na dirkah Inner Bay Races, ki so potekale v Tirilyeju, so si jadralci močno prizadevali za uvrstitev. Vodilni v kategoriji druge etape, kjer je bilo občinstvo priča trenutkom velikega užitka, so bile naslednje ekipe:

IRC I: Akpa Chemicals – Akpa Chemicals
IRC II: Akkim Chemistry – Cheese V
IRC III: Ozay Sailing Team – Electron

Mornarji so se srečali na zabavi z žarom

Po regatah v zalivu Tirilye so se jadralci zbrali na tradicionalni Eker Grill Party. Na žar zabavi, kjer so ekipe imele možnost oceniti dirke, so podelili tudi priznanja vodilnima v prvih dveh etapah.

Zadnja etapa bo prizorišče velikega razburjenja

Zadnja etapa TAYK – Eker Olympos Regatta 2022, ki bo potekala med Tirilyejem in Istanbulom, bo prizorišče velikega razburjenja. Zmagovalec generalne razvrstitve in zmagovalci kategorij dirke bodo znani po etapi, ki bo na sporedu 21. avgusta.