Vsak posnetek Gülcan iz İzmirja je zlata vreden

Vsak posnetek Gulca iz Izmirja je zlata vreden

Gülcan Uzun, uspešna atletinja mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine İzmir, je osvojila zlato medaljo na obeh prvenstvih v metu diska.

Gülcan Uzun, mladi igralec diska Mladinskega in športnega kluba metropolitanske občine İzmir, se je uvrstil na najvišje stopničke v dveh pomembnih organizacijah. Gülcan Uzun, ki je zmagala na prvem turškem prvenstvu v metu diska s časom 47.21 na turškem pokalu Nurullah İvak Throws v Bursi, je osvojila zlato medaljo s časom 20 na atletskem prvenstvu Turkcell U45.98, ki je prav tako potekalo v Bursi. Športnik, ki je v svoji karieri dosegel tudi peto mesto na Balkanu, se je v zadnjih dveh letih še posebej povzpel po lestvici uspeha in vsak udarec ponesel v vrednost zlata.

Izjavil je, da se je začel ukvarjati s športom pri sedmih letih z namiznim tenisom in prešel na met diska po zaslugi trenerja Turgaya Çelikla, športnik iz İzmir Metropolitan Belediyesporja je dejal: »Ni lahko doseči uspeha. Živim v vasi Çileme v Menderesu in leta sem vsak dan za trening prepotoval 50 kilometrov. Vendar sem s priložnostmi, ki jih ponuja moj klub, premagal vse težave. "Edino mi je žal, da zaradi COVID-19 nisem mogel sodelovati na prvenstvu European Stars Championship," je dejal.