Poletne šole BİLSEM bodo odprle svoja vrata za skoraj 900 tisoč študentov

Poletne šole bodo odprle svoja vrata za skoraj tisoč študentov
Poletne šole bodo odprle svoja vrata za skoraj 900 tisoč študentov

Minister za nacionalno šolstvo Mahmut Özer je izjavil, da se je skoraj 4 tisoč študentov prijavilo na poletne šole matematike in angleščine ter tečaje podpore in usposabljanja (DYK), ki bodo prvič izvedeni 900. julija letos. Özer je dejal: »Začenjamo poletne šole matematike s 16 tisoč 294 tečaji in 414 tisoč 731 študenti ter angleške poletne šole z 11 tisoč 566 tečaji in 327 tisoč 104 študenti po vsej Turčiji. Skoraj 140 prijav je prišlo na našo podporo in tečaje usposabljanja. Naše prijave za poletne šole BİLSEM se nadaljujejo.”

Minister za nacionalno izobraževanje Mahmut Özer je odgovarjal na vprašanja o poletnih šolah matematike in angleščine, poletni podpori in tečajih usposabljanja ter poletnih šolah znanosti in umetnosti v centrih znanosti in umetnosti (BİLSEM) v okviru mobilizacije ministrstva za "matematiko" in "angleščino".

Özer, poletne šole matematike in angleščine za vse stopnje osnovne šole, srednje šole in srednje šole; Opozoril je, da se bodo poletne šole znanosti in umetnosti v BİLSEMs začele 4. julija na vseh ravneh, od 2. razreda do zadnjega letnika srednje šole.

Poudaril je, da so prijave za poletne šole matematike in angleščine ter tečaje podpore in usposabljanja zaključene in se prijave za poletne šole BİLSEM nadaljujejo, Özer je dejal, da imajo otroci in mladi z aplikacijo v poletnih šolah matematike matematiko in ta tečaj najbolj pomemben instrument v njihovih rokah za spodbujanje analitičnega razmišljanja, branje podatkov in izdelavo projekcij.

V tem kontekstu je Özer izjavil, da so bile izvedene številne študije na področjih, kot so matematične delavnice, razvoj materialov in usposabljanje učiteljev, in dejal, da nameravajo to poletje izvesti prve aplikacije študij v poletnih šolah matematike.

Minister Özer je podal naslednje informacije o poletnih šolah matematike:

»Začenjamo poletne šole matematike s 16 tisoč 294 tečaji in 414 tisoč 731 študenti po vsej Turčiji. Naši učenci bodo deležni usposabljanja 12 ur na teden in 4 ur na koncu 48 tednov. V poletni šoli so bile načrtovane zabavne dejavnosti in procesi življenjskega učenja, da bi učenci ustvarili pozitiven odnos do matematike. Vključene so bile življenjske dejavnosti, kot so raziskave, študije potovanj in opazovanja, izdelava modelov in predstavitve.

Tako začenjamo naše poletne šole s perspektivo, usmerjeno v raziskovanje, ki vključuje izvenšolska učna okolja, poudarja interdisciplinarno interakcijo in omogoča študentom, da izkusijo svoje domneve. Pripravljene vsebine tako obravnavajo vsakdanje življenjske probleme v interdisciplinarnem kontekstu in vključujejo cilje trajnostnega razvoja ter zgodovino matematike. V tem pogledu je naš program poletne šole prvi, ki ima matematične vsebine, ki pokrivajo različna področja.

Sodelovanje TRT v angleških poletnih šolah

Minister Özer je povedal, da so bili v okviru mobilizacije tujih jezikov pripravljeni tudi okvirni programi, ki temeljijo na dejavnostih, iz pouka angleščine, da bi izboljšali govorne in učinkovite komunikacijske sposobnosti. Özer je izjavil, da je bil s Turško radiotelevizijsko korporacijo (TRT) podpisan protokol za uporabo izobraževalnih vsebin pri pouku in poletnih šolah, za organizacijo dejavnosti ter za razvoj tiskanih in digitalnih učnih gradiv.

Opozoril je, da se bodo angleške poletne šole izvajale tudi za skupno 12 ur na mesec, 48 ur na teden, Özer je dejal:

»V pripravljenem učnem načrtu smo pripravili teme, ki bodo pritegnile pozornost dijakov v času poletne šole, da bodo lahko aktivno vključeni v proces in da bodo uživali pri učenju. Te teme so bile določene glede na razvojne stopnje učencev. V naših poletnih šolah bomo uporabljali tudi dejavnosti, ki temeljijo na medsebojni komunikaciji in pogovoru, igre, pesmi ali dramske dejavnosti. Nadaljujemo s pripravami na izdajo revije za podporo poletnemu šolskemu izobraževanju, ki vključuje zabavne, znanstvene in intrigantne informacije, ki bo vključena v okvirne programe naših poletnih šol angleščine na srednji šoli.

Od 4. julija se bodo po vsej Turčiji začele poletne šole angleščine v 11 tisoč 566 tečajih in s 327 tisoč 104 študenti. Tako se je v naše poletne šole matematike in angleščine, ki jih je letos prvič odprlo naše ministrstvo, vpisalo 27 tisoč 860 študentov v skupno 741 tisoč 835 tečajev po vsej državi. Zelo smo zadovoljni z zanimanjem naših študentov za poletne šole našega ministrstva.”

Skoraj 140 vlog za DYK

Minister za nacionalno šolstvo Özer je izjavil, da se bodo tečaji podpore in usposabljanja (DYK), ki bodo organizirani za učence 8. in 12. razreda to poletje, začeli z udeležbo skoraj 31 tisoč študentov v 641 tisoč 140 tečajnih centrih.

»Tako začenjamo naše poletne tečaje, v katerih sodeluje 881 tisoč študentov. Prijave za poletne šole BİLSEM se bodo končale 2. julija in začele 18. julija. Pripravljamo tudi aktivnosti za poletne šole v 55 različnih delavnicah za poletne šole BİLSEM. Naše učence bodo čakale delavnice na področjih, kot so kreativno pisanje, miselne igre, glasba, miselna vzgoja, delavnica vrlin, vizualna umetnost, letalstvo, vesolje, sodobna fizika in robotika.”

Podobni oglasi

Najprej komentirajte

Yorumlar