Azize Bekar je osvojil prvo mesto na turškem cestnem kolesarskem prvenstvu

Azize Bekar zmagovalec turškega kolesarskega cestnega prvenstva

Azize Bekar iz Duru Bulgur Performance Club je osvojila prvo mesto v dveh kategorijah, v katerih je nastopila na turškem kolesarskem cestnem prvenstvu, ki je bilo organizirano s podporo metropolitanske občine Gaziantep. Samski je na kolesarskih stezah in cestnih dirkah posameznikov na kronometer uspel prebiti cilj na prvem mestu.

Duru Bulgur Performance Sports Club, ki je od ustanovitve leta 2003 dosegel izjemne uspehe v vseh panogah, v katerih tekmuje, z vzgajanjem športa in športne discipline predvsem pri deklicah, je svojim uspehom dodal novo. Na turškem cestnem kolesarskem prvenstvu v Gaziantepu je svoje adute delilo 247 tekmovalcev v 16 različnih kategorijah. Azize Bekar iz Duru Bulgur Performance Cluba, ki se je udeležil dirk, je dosegel velik uspeh, saj je bil prvi v obeh kategorijah.

Prva dirka je bila 24. junija v kategoriji "Elite Women". Azize Bekar je progo opravil v najkrajšem času na dirki, kjer so tekmovalci štartali z enominutnimi presledki. Drugi tir je bil 25. junija. Bekarju, ki je sodeloval na cestnih dirkah, je uspelo s pedaliranjem veliko hitreje kot njegovi tekmeci premagati cilj prvi.

Ob koncu prvenstva, ki je bilo priča hudim borbam, so županja metropolitanske občine Gaziantep Fatma Şahin, predsednik turške kolesarske zveze Emin Müftüoğlu in vodja oddelka za mladinsko službo in šport GBB Zekeriya Efiloğlu zmagovalnim tekmovalcem in ekipam podelili svoje pokale in medalje.

Duru Bulgur Performance Sports Club, ki združuje 1152 licenciranih športnikov pod isto streho, dosega velik uspeh predvsem v kategoriji koles.