Zmagovalci akcije zbiranja odpadnih baterij v Izmirju so prejeli svoje nagrade

Zmagovalci akcije zbiranja odpadnih baterij v Izmirju prejmejo svoje nagrade

Nagrade so prejeli zmagovalci 25. akcije zbiranja odpadnih baterij, ki jo je organizirala metropolitanska občina Izmir. V okviru akcije je bilo v enem letu zbranih 42 ton odpadnih baterij, od začetka akcije pa 477 ton odpadnih baterij.

Župan mestne občine Izmir Tunç SoyerNagrade akcije zbiranja odpadnih baterij, ki poteka v skladu s ciljem »Zapustiti prihodnjim generacijam bolj prijazen svet«, so prejeli njihovi lastniki. V akciji, ki je letos potekala že 25. zapored, so podelili priznanja v 8 kategorijah: otroci, mladina, odrasli, vrtci, šole, muhtarji, četrtne občine, Center za pomoč otrokom Bizim Ev Family. Zmagovalci so nagrade prejeli od namestnika župana metropolitanske občine Izmir, Mustafe Özusluja, na slovesnosti v zgodovinski tovarni plina Alsancak.

Programa so se udeležili namestnik generalnega sekretarja metropolitanske občine İzmir Şükran Nurlu, vodja oddelka za kmetijske storitve metropolitanske občine İzmir Şevket Meriç, občinski birokrati, voditelji in podporniki kampanje.

Podžupan metropolitanske občine İzmir Mustafa Özuslu je v govoru na slovesnosti povedal, da kot metropolitanska občina İzmir vsako leto med tednom okolja organizirajo akcijo zbiranja odpadnih baterij in da zbrane odpadne baterije varno odlagajo tako, da postavijo zabojnike za odpadne baterije in škatle na mnogih točkah po mestu.

"Naše otroke moramo vzgajati"

Özuslu je dejal, da baterija ni odpadek in da se reciklira, "z vrednotenjem odpadkov delamo uslugo našemu ekosistemu. Če lahko ustvarimo to zavest pri naših ljubljenih otrocih in pridobimo navado recikliranja, bomo živeli v uspešnem življenju v trajnostnem in za življenje primernem okolju, kjer narava ni uničena. Naš predsednik Tunç SoyerČe je mogoče drugo življenje, so naši otroci, naša mladina in vi tisti, ki ga lahko omogočite, kot rečeno.

42 ton baterij, zbranih v enem letu v ekosistemu prijazni akciji

Pod vodstvom Mestne občine Izmir, ob sodelovanju Združenja proizvajalcev in uvoznikov prenosnih baterij (TAP) in četrtnih občin je bilo v enem letu zbranih 42 ton odpadnih baterij, od začetka akcije pa 477 ton odpadnih baterij.

Kdo je bil zmagovalec?

V kategoriji »Otroci« 25. Zbirne akcije odpadnih baterij; Tretja se je uvrstila Esmira Yıldırım, ki je zbrala 117 kilogramov odpadnih baterij, drugo pa Nil Asya Öner s 138 kilogrami. Prvi je bil Ali Bulut Önder, ki je zbral 410 kilogramov odpadnih baterij.

V kategoriji »Mladi«; Na tretjem mestu se je uvrstila Alara Vural, ki je zbrala 183 kilogramov odpadnih baterij, Ataberk Köylü, ki je zbrala 424 kilogramov odpadnih baterij, in Galip Karayel, ki je zbral 600 kilogramov odpadnih baterij, je prvo mesto v akciji.

V kategoriji "Odrasli"; Na tretjem mestu je bil Selami Yıldırım, ki je zbral 195 kilogramov odpadnih baterij, Uzay Gölcük je zbral 400 kilogramov odpadnih baterij, na prvem mestu pa je bil Kübra Altıntaş, ki je zbral 700 kilogramov odpadnih baterij.

V kategoriji »Vrtci«; Vrtec Mevlana tretje mesto, Karşıyaka Vrtec drugo mesto, zasebni vrtci Bostanlı Palmiye so osvojili prvo mesto. Pametne table so dobili vrtci.

V kategoriji "šole"; Na tretje mesto se je uvrstila Osnovna šola Petkim, na drugo OŠ Egekent, na prvo mesto se je uvrstila Srednja šola Özdere Ogan Timinci. Plakete so predali predstavnikom šole, ki so stopili na oder.

V kategoriji »Muhtarji«; Tretje mesto vodja okrožja Konak Güzelyalı, Karşıyaka Drugo mesto, vodstvo soseske Mustafe Kemala, Bayraklı Vodstvo okraja Korfez je osvojilo prvo mesto.

V kategoriji »Okrajne občine«; Tretja je občina Konak, ki zbere 4 tisoč 631 kilogramov odpadnih baterij, druga občina Çiğli, ki zbere 5 tisoč 191 kilogramov odpadnih baterij, zbranih pa je 6 tisoč 535 kilogramov odpadnih baterij. Karşıyaka Občina je bila prva.

V kategoriji »Naša hiša, center za pomoč družini in otrokom«; Nagrade so prejeli Seyhan Gülçin, Tahir Erkek in Arif Çetin.

Zmagovalci akcije so prejeli prenosni računalnik, drugouvrščeni namizni računalnik, tretjeuvrščeni tablični računalnik.