Navdušen dobrodošel evropski prvak, državni dvigovalec uteži Muhammed Furkan Özbek

Evropski prvak Državni dvigovalec uteži Muhammed Furkan Ozbeke Navdušen dobrodošel

Nacionalnega dvigovalca uteži Muhammeda Furkana Özbeka iz ASKİ Sports, ki je osvojil 2 zlati in 1 bronasto medaljo na “European European Weightlifting Championships” v Albaniji, so vodje kluba, sodelavci in sorodniki navdušeno sprejeli na letališču Esenboğa.

Športni klub Ankara Metropolitan Municipality ASKİ je predstavil še enega evropskega prvaka.

Državni dvigovalec uteži Muhammed Furkan Özbek iz ASKİ Spor je postal evropski prvak na “Erderly European Championships Weightlifting” v Albaniji. Šampiona dvigovalca uteži so s turškimi zastavami pozdravili vodja oddelka za mladinske in športne storitve ABB Mustafa Artunç, vodja podružnice za dvigovanje uteži ASKİ Oğuzhan Alpaslan, športni koordinator ASKİ Abdullah Çakmar, njegovi kolegi in sorodniki na letališču Esenboğa.

OSVOJI ZLATO MEDALJO S SKUPNO TEGO 339 KG

Državni dvigalec uteži Muhammed Furkan Özbek, ki se je v prestolnico vrnil z 2 zlatima in 1 bronasto medaljo, kjer so ga z navdušenjem sprejeli z nastopi ekipe Mehter Team, je nastopil v kategoriji do 73 kilogramov in osvojil bronasto medaljo s 149 kilogrami v potezi in 190 kilogrami v v sunku in postal prvak s skupno 339 kilogrami.

Med potovanjem od letališča do središča mesta z odprtim avtobusom in pozdravom kapitalistov je ASKİ Sports National Weightlifter Muhammed Furkan Özbek izrazil svoja čustva in misli z naslednjimi besedami:

»Najprej je bil zelo lep sprejem, zelo sem navdušen. Rezultat je bil tak, kot smo pričakovali. Tekmovanje nam je šlo zelo dobro od rok. To je bila prva tekma naše sezone. V našo korist je bilo, da je tekmovanje dobro potekalo. Po tem nas čakajo še 3 velika tekmovanja. Cilj imam osvojiti prvenstvo na sredozemskih in islamskih igrah, ki jih v moji karieri ni na voljo. Naše priprave na leto 2024 so se že začele.”

Abdullah Çakmar, športni koordinator ASKİ, je izjavil, da so ponosni na nacionalnega dvigovalca uteži in dejal: »Medalje, ki smo jih osvojili, ne bodo dovolj, saj smo kot Športni klub ABB ASKİ vedno orjali ledino v svetu. Uspešni smo bili v vseh panogah. Z osvojenimi zlatimi medaljami smo pospešili turški šport. Rad bi se zahvalil vsem našim športnikom, tehnični ekipi in vsem zaposlenim. To je ekipno delo in upam, da bomo s to ekipo še naprej osvajali zlato medaljo na olimpijskih igrah 2024," je dejal.