V Buharkentu se je začela prva tekma AVIS 2022 Turčije v plezanju

V Buharkentu se je začela tekma na nogah AVIS Turkey Climbing Championship

Prva plezalna tekma v sezoni 2022, ki jo sponzorira ICRYPEX, je potekala v Buharkentu, Aydın, od 4. do 28. maja 14 z udeležbo 15 športnikov v 2022 različnih kategorijah. V organizaciji Egejskega avtomobilskega športnega kluba (EOSK) s podporo občine Buharkent se je s štartno slovesnostjo, ki je potekala v soboto, 2022. maja, na trgu Buharkent začela prva tekma Turčijega prvenstva AVIS 1 v plezanju.

Na koncu dirke, ki je potekala v dveh štartih na 15 kilometra dolgi stezi v nedeljo, 7,59. maja, je Bahadır Sevinç osvojil prvo mesto v kategoriji 1 s Ford Fiesto R1, medtem ko sta Fiat Palio in Sevcan Sağıroğlu osvojila drugo mesto ter Ford Ka in Özgür Şenyüz je bil tretji. V kategoriji 2 je bil Kaan Kara iz ekipe Fiat Palio in Ülkü Motorsport najhitrejši na dan, medtem ko je Yiğit Sercan Yalçın zasedel drugo mesto s Citroënom C2 R2, Çiğdem Tümerkan pa je zasedel tretje mesto s Citroënom Saxo VTS. V kategoriji 3 sta prvo mesto zasedla Opel Corsa OPC in Ahmet Keskin za Neo Motorsport, drugo mesto je zasedel Murat Soyçopur, ki je tekmoval z Renault Cliom R3 za GP Garage My Team, tretje pa Renault Sport Clio in Nizamettin Kaynak. V kategoriji 4 je z Mitsubishi Lancer EVO IX Selim Bacıoğlu iz GP Garage My Team začel sezono z zmago, obenem pa zabeležil tudi najboljši čas dneva. V tej kategoriji sta Mitsubishi Lancer EVO IX in Sinan Soylu iz iste ekipe dan končala na drugem mestu, tretje mesto pa je zasedel Ümit Ülkü iz Ülkü Motorsport s svojim MINI JCW.

V lokalni razvrstitvi so si prvo mesto razdelili Bahadır Sevinç v kategoriji 1, Serdar Sarıduman v kategoriji 2, Hüseyin Yıldırım v kategoriji 3 in Ertekin Tekneci v kategoriji 4.

Turčije v plezanju AVIS 2022 se bo nadaljevalo z drugo tekmo, ki jo bo v Kartepeju organiziral Kocaeli Automobile Sports Club (KOSDER) od 04. do 05. junija.