Razglašeni so najboljši foto okvirji, posneti na maratonskem teku v Izmirju

Objavljeni so rezultati tekmovanja, na katerem so sodelovale fotografije, posnete na Marathonu İzmir, mednarodnem tekmovanju s certifikatom "Road Race Label" Metropolitanske občine İzmir. Na natečaju, v katerem je sodelovala 301 fotografija, je prvo mesto osvojil Hakan Yaralı s svojo fotografijo z vzdevkom "Leader Character".

Objavljeni so rezultati fotografskega natečaja v okviru Marathona İzmir, ki ga letos že tretjič organizira metropolitanska občina İzmir. Zmagovalec natečaja na temo »Marathon İzmir in Marathon İzmir in maratonski športni primer, ki se pojavlja v İzmirskem urbanem življenju in kulturi« je prejel Hakan Yaralı s svojo fotografijo z vzdevkom »Leader Character«.

Drugo mesto je osvojila fotografija Hasana Uçarja z naslovom “Record Breaker First”, tretje mesto pa fotografija Ahmeta Özerja z naslovom “Running”. Fotografija Murata Altıncana "Help 2022" je prejela častno omembo, fotografija Serkana Yalçınkaya "Boj" pa je bila ocenjena kot vredno posebne nagrade športnega kluba mestne občine Izmir. Murat Cakil, dr. Na natečaju, kjer so bili Ahmet İmançer, Selçuk Kayan, Erol Özdayı in Seda Şengök člani žirije, Nedim Ekmekçiler pa je bil sekretariat, je bilo od 301 fotografije vrednih 37 fotografij, ki si jih je treba razstaviti. Zmagovalci natečaja bodo prejeli skupno 12 tisoč TL.

Ta diaprojekcija zahteva JavaScript.

Tekali so za trajnostni svet

Maraton Izmir, ki je potekal na temo Združenih narodov "Trajnostni svet", je potekal v nedeljo, 17. aprila, s ciljem "maratona brez odpadkov". Na mednarodni tekmi se je udeležilo več kot 43 športnikov iz 5000 različnih držav. Lansko leto je najboljši rezultat Etiopijeca Tsegaye Getachewa 2.09.35 letos obnovil Kenijec Lanny Rutto. Rutto je dirko končal z 2.09.27 in napredoval še za 8 sekund. Tako je bil Marathon İzmir ponovno potrjen z naslovom "Najhitrejša proga v Turčiji". Na dirki, ki jo je organizirala metropolitanska občina Izmir s partnerstvom Turške atletske zveze in Svetovne atletike, je drugo mesto pri moških osvojil Meshack Kiprop Koech iz Kenije z 2.11.21 in Mathew Kemboi iz Kenije, ponovno s 2.13.03. Yavuz Ağralı, ki je dirko končal na 2.20.02. mestu v moški kategoriji, je s časom 9 zasedel najboljše mesto med turškimi atleti. Pri ženskah je prvo mesto zasedla Etiopija Letebrhan Haylay Gebreslasea z 2.27.35, druga Lilian Chemweno iz Kenije z 2.28.18 in Helen Jepkurgat iz iste države z 2.30.54. Aydınlı Derya Kaya se je med atletinjami uvrstila na osmo mesto s časom 3.04.29.