Kdo je Isin Karaca? Od kod je Isin Karaca in koliko je stara?

Ray Roe
Ray Roe

Kdo je Isin Karaca? Od kod je Isin Karaca in koliko je stara? Naši odgovori na vaša vprašanja so v teh novicah…

1973 v letu LondonRojen je bil v Njegova mati je ciprska restavracija Seniz Büyükkaraca. V Angliji je študiral glasbeno gledališče.

Svojo glasbeno kariero je začela kot vokalistka skupine Sezen Aksu. Leta 1997 so izšle pesmi "Holy Truth I-II-III", "It Happened From Zero", "I Can't Tell", "A Star Is Born" iz turškega soundtracka Disneyjeve animirane risanke Hercules, Melis Sökmen, Tuba Önal, Sibel Gürsoy, je interpretiral z imeni, kot je Yonca Karadağ. Glasba Alan Menken, izvirno besedilo David Zippel, turški avtor glasbe za film je Işın Karaca. Bil je solist skupine "Panic Attack", ki je bila ustanovljena leta 1999. Skupina je razpadla, ne da bi izdala album. Dvakrat se je udeležil kvalifikacij za Evrovizijo v Turčiji.

Za Turčijo se je kvalificiral s pesmima 'Bir Kırık Sevda' leta 2000 in 'Kaderimsin' leta 2001. kazanvendar je zastopal Turčijo na tekmovanju OGAE Second Chance Contest. Medtem ko je bil "Bir Kırık Sevda" leta 2000 104. s 7 točkami, je bil "Kaderimsin" leta 2001 52. z 14 točkami. Leta 2000 je naredil duet s pesmijo "Journey to the Past" na albumu Fresh B "Real Stay". Do leta 2001 je še naprej deloval kot vokalist za Sezen Aksu.

Poleg treh albumov je sodeloval tudi pri številnih projektih. Interpretiral je "Hrastovo pesem", ki je nastala za projekt One Billion Oaks Fundacije Tema, skupaj z drugimi umetniki. Umetnik, ki poje številne reklamne džingle; Pel je reklame za znamke, kot so Coca Cola, Saray Carpet, Piyale, Aria in Powertürk.

Svoj prvi album Anadilim Aşk je izdal 6. decembra 2001. Sezen Aksu je dosegel velik uspeh z albumom, na katerem so vsa besedila in vsa glasba pripadali vsem pesmim, razen dveh, in je postala znana po celi Turčiji. Glavna skladba albuma "I couldn't hold back" in nato "Another Spring" sta postali uspešnici.

isin ikra

Po izidu prvega albuma je podpisal številne projekte. Interpretiral je "And I'm Alone" na albumu Selmija Andaka "International Award Winning Selmi Andak Songs". Interpretiral je “Sen Gittimi Ben Dierüm” v albumu “O Şarkılar… Hakkı Yalçın Şarkıları”, ki ga sestavljajo pesmi, ki jih je obljubil Hakkı Yalçın. Za pesem je bil 7. aprila 2004 posnet videospot v istanbulskem metroju. Z Alpaylo je naredil duet "Ne bodi tiho". Işın Karaca je prevzel vlogo v videospotu za pesem. V posnetku remix različice so bile uporabljene slike prejšnjega posnetka.

Pesem "New Turkey" je zapel v albumu "Yeni Türkiye Dolu Full of Enthusiasm", ki ga sestavljajo himne. Leta 2004 je zapela pesem "Same Cemin Bülbülyüm", eno od zvočnih posnetkov filma Ezel Akay Where Are You Firuze. V tem filmu je nastopil tudi kot gostujoči pevec. Znova leta 2004 je skupaj z Erdemom Yörükom, Edo Özülkü in Metinom Özülküjem ustanovil skupino Masalcılar. Skupina je izdala svoj prvi album "Tale Tales - 1", ki otrokom pripoveduje pravljice. Čeprav je skupina dejala, da bo serializirala ta projekt in ga celo zapisala na naslovnico albuma, slednjega nikoli niso izdali.

Svoj drugi album İçde Aşk Var je izdal 19. decembra 2004, v katerega je prvič vključil lastno skladbo. Na albumu sta samo 2 pesmi Sezen Aksu, kjer je sodelovala z različnimi imeni, kot so Aysel Gürel, Suat Suna, Ümit Sayın. Debitantska pesem Do You Know To Be Enough? je bil hit. Tudi drugi posnetek pesmi "Počakajmo in vidimo" je dosegel velik uspeh. Zadnji video je bila pesem Onno Tunça "Tolerance", priredba Sezen Aksu.

Z Özcanom Denizom je zapel duet v pesmi "Dežurni smo", ki je potekala ob 2005. dnevu ustanovitve policijske organizacije leta 160. Işın Karaca je sodeloval pri posnetku, ki je bil posnet za pesem, na katerem so bila tudi znana imena, kot so Hülya Avşar, Cem Yılmaz, Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk. Leta 2006 je interpretirala pesem "Address of Solitude" v pesniškem albumu Mehmeta Tokata "I Will Love You In My Faith".

Istega leta je Ali Kocatepe reinterpretiral pesem "Ben Sana Vurgunum", ki jo je pred leti zapel Nükhet Duru, v albumu "41 Times Mashallah", v katerem je Ali Kocatepe proslavil svojo 41. letnico umetnosti. Rap pevec Ogeday je zapel duet ob pesmi "An Old Picture" na svojem albumu "Merciful Direction". Burcu Güneş, Yavuz Bingöl, Fatih Erkoç in Özcan Deniz so zapeli pesem, ki jo je napisal in uglasbil Ahmet Özden za projekt »Naj živi naša šola«, katerega cilj je izgradnja šol in izboljšanje fizičnih pogojev v šolah.

Po 2-letnem premoru je 16. junija 2006 izdal svoj tretji album Başka 33/3. Na tem albumu je večinoma sodeloval z Alperjem Narmanom in Fettah Canom. "Mandalinalar", glavna skladba albuma, ki je vključevala tudi eno od njegovih avtorskih skladb, je postala uspešnica. Drugi posnetek je bil "Srce zaupano Bogu". Najpomembnejša razlika tega albuma od prejšnjih je, da ne sodeluje več s Sezen Aksu. Znana kot vokalistka Sezen Aksu, Karaca pravi, da so jo za nekaj časa izključili iz šole Sezen Aksu, ker ni sodelovala z Aksujem na tem albumu.

Leta 2007 je Dolapdere zapel pesem "The Final Countdown" na albumu Big Gang Just Feel. Ta pesem je prva angleška pesem, ki jo je Işın Karaca zapel na izdanem albumu.
V začetku leta 2008 je izšel Maxi Single, ki je sodeloval z Ogeday. V ta singel so vključeni remiksi RnB, Electribe, House, Reggaeton in Electronic pesmi "Old Bir Picture". Junija je zapela priredbo Esmerayine uspešnice "Don't Forget" za generično glasbo serije Elif ATV.

Njegov četrti studijski album Awakening je izšel 29. maja 2009. Sodelovala je z imeni, kot so Sibel Alaş, Zeki Güner, Erol Temizel, Erdem Yörük. Na tem albumu Işın Karaca nastopa predvsem kot skladatelj in avtor besedil. Poleg tradicionalnega pop sloga ima album različne zvoke v R&B in elektronskem slogu.

Işın Karaca Undercover od leta 2006; Koncertira v Taksim Balans Performance Hall s prav posebnim repertoarjem jazz, funk, soul in tujih pop komadov.

Leta 2005 je igral v filmu Sen Ne Dilersen. Uspešno je nastopila kot Marika v filmu režiserja Cema Başeskioğluja, v katerem so igrala imena, kot so Işık Yenersu, Zeynep Eronat, Yıldız Kenter in Fikret Kuşkan. Z Okanom Bayülgenom bosta igrala v filmu "Od koder se vse konča", ki bo izšel januarja 2009. Snemanje filma v režiji Ezela Akaya, ki govori o potresu v Izmitu leta 1999, se je začelo 17. avgusta 2008. Karaca bo v filmu igrala medicinsko sestro Caroline.

Leta 2005 je predstavil oddajo "Isin Show", ki je bila predvajana na zaslonih ATV. V programu, ki je bil predvajan v sedmih epizodah, je glasbenik z gosti nastopil številne duete. Program se je zaključil 19. avgusta 2005.

Nastopil je kot gostujoči umetnik v televizijski seriji "Junijska noč" na Kanalu D.
Leta 2007 je skupaj z Vatanom Şaşmazom predstavila lepotno tekmovanje med materami "Ženske so lepe v vseh starostih", predvajano na kanalu Elmax. Istega leta je treniral Vatan Şaşmaz na tekmovanju "I Need to Sing", ki je bilo predvajano na Show TV. Dvojec je tekmovanje končal na četrtem mestu. Istega leta je predstavil glasbeno tekmovanje Let's Say, ki je bilo predvajano na TürkMaxu.

Nastopila je kot gostujoča zvezda v 17. epizodi serije Altın Girls, ki je bila predvajana na ATV, 2009. maja 4, z vlogo medicinske sestre Binnaz. Leta 2005 je pomagala popraviti knjižnico Srednje poklicne šole Gölcük, ki je bila poškodovana v potresu v Izmitu leta 1999. 31. julija 2005 je priredil dobrodelni koncert in svoj dohodek namenil šoli, po njem je poimenovana knjižnica, ki jo je odprl 19. aprila 2006.

Leta 2006 je sodeloval pri projektu »Živela naša šola«, katerega cilj je graditi šole oziroma izboljšati stanje obstoječih šol. Pesem, ki je bila narejena za projekt, je zapel skupaj z drugimi izvajalci in pesem "Ti" vključil v ta album. Sodeloval je tudi pri oddaji dobrodelne noči na Show TV in zbiral donacije.

Aprila 2008 je z drugimi izvajalci zapela pesem "Pridi, pridruži se pesmi upanja" v projektu "Družinska hiša" Fundacije Hope za otroke z rakom (KACUV), katere cilj je vzpostavitev higienskih hiš za zdravljenje otrok. z rakom.

Svoje poglede na družbene dogodke in novice o svojih projektih piše v svojem blogu Pencilden, ki je objavljen na njegovi uradni spletni strani od 2. marca 2005. Njegovi članki o globalnih in nacionalnih problemih pokrivajo širok spekter. tem od politike do umetniškega življenja. Doslej je objavil 66 člankov.

Ker je leta 2005 napisal knjigo, je Karaca kasneje pojasnil, da je to knjiga o dieti. Ko bo shujšal na 36 let, bo izdal svojo knjigo »Pomanjšati se moraš, da bi zrastel«. Knjiga bo pripovedovala zgodbo o petih letih hujšanja. V knjigi bodo tudi nasveti bralcem. Začel je pisati kolumne na spletni strani 2008kadin.com leta 2 in kolumne piše od 18. julija 2008. Običajno piše kolumne v svoji kolumni Piše o moško-ženskih odnosih.

Od poletja 2010 piše kolumno za spletno stran revije.

Poroke Isin Karaca

Iz zakona ima v mladosti 14-letnega sina Erdo Kıvança. Kasneje se je ločil od prve žene. Z aranžerjem Erdemom Yörükom je skupaj že 12 let. Konec novembra 2009 je končala razmerje s stilistom, režiserjem umetniških in glasbenih videov Sedatom Doğanom od leta 2010. Par se je spravil in poročil 30. maja 2011. Njegov drugi otrok, Mia, se je rodil leta 2011. Z drugo ženo Sedat Doğan sta se septembra 2012 odločila za ločitev. Par, ki se je spravil v ločitvenem postopku, se je kasneje ponovno ločil in se 6. novembra 2013 sporazumno ločil. Işın Karaca se je poročila s Tuğrulom Odabaşem 28. decembra 2016.

Isin Karaca Tugrul Odabas

Albumi Isin Karaca

 • Moja ljubezen do maternega jezika (28. november 2001, Power Records)
 • V notranjosti je ljubezen (16. december 2004, İmaj Music)
 • Druga 33/3 (19. junij 2006, Seyhan Music)
 • Awakening (29. maj 2009, Seyhan Music)
 • Arabeska (22. april 2010, glasba Seyhan)
 • Arabesque II (7. julij 2011, glasba Seyhan)
 • Vse je iz ljubezni (8. maj 2013, Seyhan Music)
 • A Little Distance (4. junij 2014, glasba PDND)
 • O Beautiful Girl of Love (3. februar 2015, glasba Seyhan)[19]
 • Moja lepotica (17. junij 2016, Evropa Music)

Filmi, v katerih je igral

 • 2004 Kje si Firuze
 • 2005 Karkoli želite
 • Işın Show - Voditelj - Glasbena oddaja
 • 2007 Ženska je lepa v kateri koli starosti
 • Tekmovalec moram zapeti
 • Glasbeno tekmovanje Let's Tell Presenter
 • Zlata dekleta 2009
 • 2010 Dan iz prihodnosti

Podobni oglasi

Najprej komentirajte

Yorumlar