İmamoğlu: Samo rokoborba ni dovolj, da postanemo olimpijsko mesto

Imamoglu ni dovolj, da bi bili sami olimpijsko mesto v rokoborbi
İmamoğlu ni dovolj, da bi sam postal olimpijsko mesto v rokoborbi

Turški športniki so na evropskem prvenstvu v rokoborbi, ki je med 23. marcem in 3. aprilom potekalo v Budimpešti, glavnem mestu Madžarske, osvojili skupno 7 medalj, 3 zlatih, 7 srebrne in 17 bronastih. Pet medalj so prejeli športniki Športnega kluba metropolitanske občine Istanbul (İBBSK). Predsednik IMM Ekrem İmamoğlu; Kerem Kamal, ki je osvojil zlato medaljo na prvenstvu, Yunus Emre Başar, ki je bil drugi, in Ahmet Uyar, ki je bil tretji, Burhan Akbudak in Osman Göçen so gostili v pisarni v Saraçhaneju. Med obiskom so športnike šampione spremljali predsednik IBBSK Fatih Keleş, generalni sekretar Erdem Aslanoğlu, koordinator rokoborbe İbrahim Demirtürkoğlu in njihovi trenerji.

“ČESTITKE VSEM NAŠIM ŠPORTNIKOM”

İmamoğlu je dejal, da je kljub intenzivnemu tempu dela poskušal spremljati tekmovanja na prvenstvu, je dejal: »Prav tako je bilo dragoceno osvojiti največ medalj. Čestitamo obema našima športnikoma, našim cenjenim učiteljem in našemu predsedniku. Seveda čestitamo vsem našim rokoborcem, ne samo naši občini, ne našemu klubu. Seveda želimo, da naše pozdrave preneseš tudi ostalim svojim prijateljem. Upam, da vam želim veliko sreče," je rekel. İmamoğlu je povedal, da sta se on in Keleş srečala s predsednikom Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK) Thomasom Bachom v Lozani, da bi sporočila, da si Istanbul prizadeva za olimpijske igre leta 2036:

“OKREPITI MORAMO VSE PODROŽJE”

»Da bi to mesto zmagalo na olimpijskih igrah, moramo najprej doseči uspeh, kot je rokoborba v vseh panogah. Samo rokoborba ali nekaj panog ni dovolj, da bi postali olimpijska država ali olimpijsko mesto. Okrepiti moramo vse veje. Toda v rokoborbi moramo kot İBB dokazati, da obstaja dobra infrastruktura, z nadaljnjo krepitvijo celotne Turčije. Ima že dobro zgodovino, a menim, da jo je treba nadaljevati in jo narediti še močnejšo. Seveda je naš rokoborski ponos naša največja lokomotiva. Mislim tudi, da delamo prav, da so konji šport. V tem kontekstu vam vsem iz srca čestitam in čestitam. Tako naš klub kot naša občina bosta podpirala vaš uspeh. Brez dvoma o tem. Upam, da boste imeli velik uspeh. V mesecu ramadanu si dal dobre novice.”

KELEŞ: “S SKUPAJ S 17 MEDALJAMI SMO PODRTILI REKORD”

Keleş se je zahvalil İmamoğluju za njegovo podporo, ko je opozoril, da je šel na Madžarsko podpirat športnike. Keleş je dejal: »To je bilo zelo dragoceno delo tudi za turško reprezentanco,« in dodal: »V letu 2018 so prejeli največ medalj doslej. 16 medalj. Na tem prvenstvu je bil podrt rekord s 17 medaljami. Ženske so osvojile 4 medalje. 6 osvojenih medalj v prostem slogu. Tudi v grško-rimskem smo osvojili 7 medalj. Naši klubski tekmovalci so osvojili tudi 4 medalj za našo državo, 1 v grško-rimskem in 5 v prostem slogu. Prijetno druženje s športniki, trenerji in vodji sohbet İmamoğlu se je fotografiral s prvaki.