Na maratonskem teku İzmir Run znova rekordni

Na maratonski dirki v Izmirju znova rekord

Kenijec Lanny Rutto je maraton İzmir zaključil z 2.09.27, Etiopijec Tsegaye Getachew je lani svoj rekord 2.09.35 izboljšal za 8 sekund, Marathon İzmir pa je bil ponovno prikovan za naslov "najhitrejše proge v Turčiji".

Maraton, ki ga je tretjič organizirala metropolitanska občina İzmir in je bil lani "najhitrejša proga v Turčiji" Etiopijeca Tsegaye Getachewa s časom 2.09.35, je v Izmirju znova podrl rekord. Tokrat je Kenijcu Lannyju Ruttu uspelo izboljšati rekord za 2.09.27 sekund z 8. Tako se je Marathon İzmir ponovno oklepalo, da je najhitrejša steza pri nas, rekord pa je bil obnovljen v skladu s sloganom »Maraton, spet«.

Pri moških je drugo mesto zasedel Kenijec Meshack Kiprop Koech z 2.11.21, tretji pa Mathew Kemboi iz Kenije z 2.13.03. Izjemen uspeh je dosegel Yavuz Ağralı iz Bingöla, ki je z 2.20.02 tekel najboljši čas med turškimi atleti v moški kategoriji in dirko končal na 9. mestu.

Pri ženskah je prvo mesto zasedla Etiopija Letebrhan Haylay Gebreslasea z 2.27.35, druga Lilian Chemweno iz Kenije z 2.28.18 in Helen Jepkurgat iz druge države z 2.30.54. Aydınlı Derya Kaya se je med turškimi atletinjami uvrstila na osmo mesto s časom 3.04.29, Bedri Şimşek je bil prvi na 10 pri moških na 0.33.45 kilometrov, drugi je bil Hamdullah Ablay, tretje pa Mehmet Aydıngör. V ženski kategoriji je prvo mesto zasedla Tuğçe Karakaya z 0.37.44, Rahime Tekin je bila druga in Özlem Işık tretja.

Pogojen za trajnostni svet

Več kot 17 tekačev iz 42 različnih držav se je udeležilo 43-kilometrskega mednarodnega teka s ciljem »Maraton brez odpadkov« v skladu s 500 globalnimi cilji, ki so jih za »Trajnostni svet« postavili Združeni narodi. Skoraj 10 tisoč športnikov je začelo 5-kilometrsko dirko. Maraton İzmir, ki mu je Svetovna atletska zveza podelila naziv oznake za cestno dirko (mednarodni certifikat za cestno dirko), je začel maraton İzmir, namestnik generalnega sekretarja metropolitanske občine İzmir Ertuğrul Tugay, predsednik turške atletske zveze Fatih Çniciİzmar Youthmar Skupaj sta se udeležila vodja oddelka za športne storitve Hakan Orhunbilge in predsednik kluba mladih in Ask mestne občine Izmir Ersan Odaman.

Po startu 08.00K ob 42:XNUMX pred staro stavbo İZFAŞ, tekači prečkajo Alsancak. KarşıyakaVrnil se je, preden je prišel do pomola Bostanlı. Do İnciraltıja z iste proge, tokrat preko bulvarja Mustafa Kemal Sahil, so tekmovalci iz Marine İzmir naredili drugi zavoj in dirko zaključili na izhodišču.

Štart 10-kilometrske tekme v okviru Marathona İzmir je bil dan ob 07.20 z iste točke. Na 10-kilometrski dirki se je več kot 4 tisoč športnikov vrnilo s postajališča tramvaja Köprü na bulvarju Mustafa Kemal Sahil in dirko zaključilo na nasprotnem pasu stare stavbe İZFAŞ Fuar Kültürparka.

Družbena solidarnost, vredna Izmirja

V dobrodelnih donatorskih akcijah Marathon Izmir Step by Step, ki so se začele 4. aprila, je vladala popolna izmirska solidarnost. Več kot 10 tisoč donatorjev je prek športnikov, ki tekmujejo na maratonu Izmir, nevladnim organizacijam podarilo skoraj 4 milijone TL. Donatorske akcije se bodo na spletni strani ipk.adimadim.org nadaljevale do 2. maja.

Letošnja pokrovitelja Marathona İzmir sta bila Doğa Sigorta in NEF, pa tudi sponzor prevoza Corendon Airlines, sponzor oskrbe s sladkarijami Bolulu Hasan Usta, vodni sponzor Pürsu, sponzorji oskrbe Türk Kızılay, Carraro in Züber. Partnerji za rešitev velike organizacije so bili navedeni kot İzmir Teknoloji, İzmir Metropolitan Municipality Eşrefpaşa Hospital, HIS Travel, Altekma in DS.