Najlažji detektor min na svetu članov BASDEC

najlažji detektor min na svetu članov basdec
najlažji detektor min na svetu članov basdec

Člani letalskega in obrambnega grozda Bursa (BASDEC), ki je bil ustanovljen za razvoj ekosistema obrambne industrije v Bursi, so ukrepali za izdelavo najlažjega detektorja min na svetu. İbrahim Burkay, predsednik uprave GZS Bursa (BTSO), je dejal, da člani BASDEC razvijajo svoje edinstvene izdelke in zadovoljujejo potrebe glavnih proizvajalcev. Predsednik Burkay je pojasnil, da želijo člani grozda razviti ta izdelek z zagotavljanjem tehnološkega prenosa detektorja kovinskih rudnikov OZAN prek podjetja TÜBİTAK: »S tem izdelkom bomo izpolnili še eno pomembno potrebo naših varnostnih sil in organizacij za humanitarno pomoč. , ki jih bodo ustvarili s skupno uporabo spretnosti in zmogljivosti grozda. " je rekel.

Kljub vsem negativnim učinkom epidemije Covid-19 na svetovno gospodarstvo se teža obrambne industrije v Bursi vsako leto povečuje. Predstavniki sektorja obrambne in vesoljske industrije, katerih neposredni izvoz se je leta 2020 v primerjavi s prejšnjim letom povečal za 285 odstotkov in v Bursi dosegel 23,5 milijona dolarjev, so skupaj z gručo vesoljske in obrambne industrije Bursa (BASDEC), ustanovljeno v okviru BTSO, razvili edinstvene projekte domača obrambna industrija in turško gospodarstvo želi prispevati k visokim izvoznim ciljem.

VELIKA PODPORA OBRAMBI IZ BURSE

Predsednik BTSO İbrahim Burkay je ob ustanovitvi leta 2013 ob upoštevanju, da BASDEC deluje v skladu z vizijo Turčije za leto 2023, 2053 in 2071, dejal: „Bursa je s svojimi proizvodnimi zmogljivostmi na področjih, kot so avtomobilska industrija, tekstil in strojna industrija, pionir v vesoljsko, letalsko in obrambno področje. Ima tudi pomemben potencial za strateške sektorje. Premik srednje visoke in visokotehnološke preobrazbe, ki smo ga začeli pred približno osmimi leti, je Burso pripeljal do zmogljivosti, da služi 8 odstotkov naše obrambne industrije. Pod streho grozda je 75 podjetij. Med našimi primarnimi cilji je, da imajo vsi naši člani sisteme in podsisteme za ta sektor ter podpirajo prizadevanja za lokalizacijo. Srednjeročni načrti našega predsedstva obrambne industrije ter načrti in cilji BASDEC napredujejo usklajeno. Z "novim modelom industrializacije", ki ga je objavilo naše predsedstvo obrambne industrije, prispevamo k programu podpore in ocenjevanja industrijske usposobljenosti (EYDEP) in programov za popis talentov (YETEN) na najvišji ravni. " rekel je.

"AVENTENSKI PROIZVODI SE RAZVIJAJO"

Predsednik Burkay je izjavil, da člani BASDEC -a izvajajo pomembne študije v smislu zadovoljevanja potreb glavnih proizvajalcev in razvoja lastnih edinstvenih izdelkov, in dejal: "Danes imamo podjetja, ki proizvajajo sisteme in tehnologije na najrazličnejših področjih, od natančnih mehanskih sistemov do nanotehnoloških izdelkov. Trenutno želijo naša podjetja v grozdu razviti ta izdelek z zagotavljanjem prenosa tehnologije OZAN-zložljivega detektorja rudnikov kovin prek TÜBİTAK-a. S to tehnologijo, ki bo skupni produkt grozda, bomo zadovoljili pomembno potrebo naše države. Poleg tega naša podjetja v grozdih še naprej sodelujejo in usklajujejo pri razvoju originalnih izdelkov, ki bodo postali svetovna blagovna znamka. uporabil stavke.

"V KONKURENCIJI S SVETOM SE BOMO OSredotočili na nove izdelke"

Predsednik upravnega odbora BASDEC Mustafa Hatipoğlu je dejal, da so se člani skupine združili v konzorcij za prenos tehnologije pri proizvodnji detektorjev min Ozan, glede na njihova področja delovanja na področju elektronike, plastike, predelave kovin in integracije. Hatipoğlu je dejal: "Detektor rudnikov Ozan, ki smo ga prenesli v tehnologijo za vzpostavitev miru in varnosti v našem konzorciju, ki ga sestavljajo raziskave in razvoj Emre Makine, Ons Makine, Öztuğ Automotive in podjetje Erbab, ki je prevzelo vodstvo konzorcija, lahko koristi naši obrambni industriji in naši državi. Tako kot pri konzorciju za odkrivanje rudnikov Ozan tudi pri vzpostavljanju sodelovanja med našimi člani želimo proizvajati končne izdelke v več projektih. Kot BASDEC se bomo še naprej osredotočali na izdelke, ki lahko tekmujejo s svetovnimi trgi z zagotavljanjem izdelkov ali storitev na področju, kjer je vsak od naših članov najbolj kompetenten, z manj sredstev s skupno proizvodnjo. " rekel je.

"ZAPOSLILI bomo, da bi zaščitili življenje"

Ufuk Erdogan, predsednik upravnega odbora ERBAB in vodja konzorcija, je dejal, da so ponosni, da proizvajajo za odstranjevanje min, ki povzročajo smrt ljudi ali drugih živih bitij brez cilja. Ufuk Erdoğan je dejal: »S konzorcijem, ki smo ga ustanovili z zbiranjem podjetij z različnimi sposobnostmi v grozdu, bomo na tem področju razvili konkurenčen in kakovosten izdelek. Naša struktura, specializirana za elektroniko, programsko opremo, plastiko in integracijo, je osnova našega konzorcija. Poklicne izkušnje članov konzorcija v obrambnem sektorju, tako kot v drugih sektorjih, bodo naša največja moč. Poleg tega mine neselektivno škodijo civilistom, našim varnostnim silam in drugim živim bitjem v naravi. Delo našega izdelka za preprečevanje te situacije je motivacija konzorcija. “

SVETOVNI NAJLAKŠI KOTALNI DETEKTOR

Ozan, ki je med novimi tehnologijami, ki jih je razvilo raziskovalno središče naprednih tehnologij informatike in informacijske varnosti TÜBİTAK (BİLGEM) na področju varnih komunikacijskih in obrambnih sistemov, je bil zasnovan glede na potrebe varnostnih enot, ki delujejo na operacijskem območju s svojo kompaktno strukturo in nizko nosilno težo 1,5 kilograma. Ozan, eden najlažjih detektorjev kovin na svetu, zagotavlja varnostnim enotam enostaven prevoz na velikih območjih. Sistem, katerega stopnja lažnih alarmov je zmanjšana, operaterju daje tri različna opozorila pri odkrivanju: zvočna, vizualna in vibrirajoča za zaznavanje cilja. Gostoto kovin zaznane tarče je mogoče enostavno opazovati z grafičnim LCD zaslonom v sistemu.

Armin

sohbet

    Najprej komentirajte

    Yorumlar