Zvezdica velikega pokala v pokalu Bospor

bosphorus cupta velika skodelica zvezdica

Z geslom "Dirka po Bosforju je stara 20 let" je ekipa, ki je osvojila veliki pokal na jadralnih dirkah pokala Bospor, ki je letos potekala 23. in 26. septembra 2021, postala "Asterisk" pod vodstvom Hasipa Gençer.

Navdušenja zadnjega dne pokala Bospor 2021, enega najpomembnejših turških športnih dogodkov na mednarodnem prizorišču, je konec. V organizaciji, ki se je začela 23. septembra, po etapi Caddebostan, ki je potekala tretji dan, je prvenstvo osvojila jadrnica Asterisk, poveljnik Hasip Gençer.

Letošnja dirka, ki je bila organizirana s sloganom "Dirka po Bosporju je 51 let", na kateri je sodelovalo 500 čolnov iz desetih različnih držav s skoraj 20 jadralci, je bila v nedeljo, 25. septembra, priča hudi konkurenci na odru v Caddebostanu. Bosphorus Race stage, ki je v čudovitem vzdušju potekal v soboto, 26. septembra. V Caddebostanu se jadrnice soočajo z dih jemajočim vetrom do 10 vozlov.

Po končanih dirkah zadnjega dne so v štiridnevni organizaciji razglasili tudi zmagovalca velikega pokala. Ekipa Asterisk je prejela pokal pokala Bosporski pokal, da se odpelje domov v marino Kalamış.

Podatke o Bosporskem pokalu, ki praznuje 20. rojstni dan, ustanovitelj Bosporskega pokala Orhan Gorbon pravi, da so veseli, da že leta uspešno izvajajo tako močno organizacijo. Gorbon je svoje besede nadaljeval takole: »Bosporski pokal je ena najpomembnejših jadralnih dirk na svetu, stopnja Bosporske dirke pa ga naredi edinstvenega. Smo dirka, ki je na koledarju in ji sledijo ljubitelji jadranja z vsega sveta. Rad bi se zahvalil vsem, ki so 20 let prispevali in podpirali izvedbo takega dogodka na mednarodni ravni. ”